Forum Rank Progress
JSW - Wersja do druku

+- Forum Rank Progress (https://rankprogress.prywatneforum.pl)
+-- Dział: Dział otwarty - widoczny dla każdego ( bez logowania) (https://rankprogress.prywatneforum.pl/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Inne ciekawe spółki (https://rankprogress.prywatneforum.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Wątek: JSW (/showthread.php?tid=333)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48


RE: JSW - Comtrader - 12-08-2022

(12-08-2022, 9:20)stanisław napisał(a): Zdołowali, wytrzepali , 50 uklepali Smile))  Nie po to to było, by parę złociszy zarobić. Sprawa jest prosta, a fakty takie : Wungla brakuje w całej Europie, w tym w Polsce. Surowiec jest i w najbliższej przyszłości będzie drogi. Spółki JSW i Bogdanka , będą miały dobre, a nawet bardzo dobre wyniki i to pomimo tego że JSW zrobiło odpisy, że związki zawodowe się o swoje upominają, że jebany skarb państwa może je obłożyć specjalnym podatkiem. To wszystko prawda, jednak to nie jest powód, by te spółki spadały i były w trendzie spadkowym, a wręcz przeciwnie. Będą rosły. I nikt nikomu na tacy nie poda pieniędzy..  giełda to szulernia . Wystarczy zachować zdrowy umysł i nie czytać za dużo bankiera whisky

https://stooq.pl/mol/?id=27831

Masz rację Stasiu.
Ale warto mieć z tyłu głowy, że spółki typu JSW czy PKPCargo to jednak spółki pod ogromnym wpływem ostro pojebanego pisowskiego Skarbu Państwa i w obecnych warunkach przed wyborami będą dojnymi krowami. 
I nie ma takiej ilości mleka, której nie da się wydoić!


RE: JSW - stanisław - 12-08-2022

(12-08-2022, 13:18)Comtrader napisał(a):
(12-08-2022, 9:20)stanisław napisał(a): Zdołowali, wytrzepali , 50 uklepali Smile))  Nie po to to było, by parę złociszy zarobić. Sprawa jest prosta, a fakty takie : Wungla brakuje w całej Europie, w tym w Polsce. Surowiec jest i w najbliższej przyszłości będzie drogi. Spółki JSW i Bogdanka , będą miały dobre, a nawet bardzo dobre wyniki i to pomimo tego że JSW zrobiło odpisy, że związki zawodowe się o swoje upominają, że jebany skarb państwa może je obłożyć specjalnym podatkiem. To wszystko prawda, jednak to nie jest powód, by te spółki spadały i były w trendzie spadkowym, a wręcz przeciwnie. Będą rosły. I nikt nikomu na tacy nie poda pieniędzy..  giełda to szulernia . Wystarczy zachować zdrowy umysł i nie czytać za dużo bankiera whisky

https://stooq.pl/mol/?id=27831

Masz rację Stasiu.
Ale warto mieć z tyłu głowy, że spółki typu JSW czy PKPCargo to jednak spółki pod ogromnym wpływem ostro pojebanego pisowskiego Skarbu Państwa i w obecnych warunkach przed wyborami będą dojnymi krowami. 
I nie ma takiej ilości mleka, której nie da się wydoić!

Zgadza się Com..  wiem o tym , biorę pod uwagę i pamiętam. Dlatego też m.in. JSW kosztuje tyle ile kosztuje. Wersji może tu być kilka Big Grin  JSW jest kontrolowana bezpośrednio, Bogdanka pośrednio . Czas pokaże jak to się rozwinie. Nawet w pesymistycznym wariancie , gdyby miało być tak jak piszesz, to uważam, że dadzą te spółki jeszcze zarobić, a generalnie przecież po to tu jesteśmy.  Nie widzę problemu, by z tego wyskoczyć   whisky

I jeszcze jedno..  tak a propo skarbu państwa i tej "dojnej krowy" . To też nie tak do końca. Kiedyś, dawno temu kupowałem KGHM pod dywidendę , bo myslałem że będzie suta.. a to z tego powodu, że rządząca obecnie władza ( nie pamiętam kto ) miała problemy z budżetem i pamiętam był dość spory deficyt. Ja za spekulowałem że wyciągną rękę wezmą ile się da ze "swoich" spółek, a gówno. Dywidendy nie było, lub była jakaś znikoma.. jakoś tak. W każdym razie górnicy też sobie tak nie dadzą , sprawa jest złożona i nie taka prosta, ale aż tak czarnych scenariuszy to bym nie kreślił. Cool


RE: JSW - Comtrader - 12-08-2022

(12-08-2022, 13:33)stanisław napisał(a):
(12-08-2022, 13:18)Comtrader napisał(a):
(12-08-2022, 9:20)stanisław napisał(a): Zdołowali, wytrzepali , 50 uklepali Smile))  Nie po to to było, by parę złociszy zarobić. Sprawa jest prosta, a fakty takie : Wungla brakuje w całej Europie, w tym w Polsce. Surowiec jest i w najbliższej przyszłości będzie drogi. Spółki JSW i Bogdanka , będą miały dobre, a nawet bardzo dobre wyniki i to pomimo tego że JSW zrobiło odpisy, że związki zawodowe się o swoje upominają, że jebany skarb państwa może je obłożyć specjalnym podatkiem. To wszystko prawda, jednak to nie jest powód, by te spółki spadały i były w trendzie spadkowym, a wręcz przeciwnie. Będą rosły. I nikt nikomu na tacy nie poda pieniędzy..  giełda to szulernia . Wystarczy zachować zdrowy umysł i nie czytać za dużo bankiera whisky

https://stooq.pl/mol/?id=27831

Masz rację Stasiu.
Ale warto mieć z tyłu głowy, że spółki typu JSW czy PKPCargo to jednak spółki pod ogromnym wpływem ostro pojebanego pisowskiego Skarbu Państwa i w obecnych warunkach przed wyborami będą dojnymi krowami. 
I nie ma takiej ilości mleka, której nie da się wydoić!

Zgadza się Com..  wiem o tym , biorę pod uwagę i pamiętam. Dlatego też m.in. JSW kosztuje tyle ile kosztuje. Wersji może tu być kilka Big Grin  JSW jest kontrolowana bezpośrednio, Bogdanka pośrednio . Czas pokaże jak to się rozwinie. Nawet w pesymistycznym wariancie , gdyby miało być tak jak piszesz, to uważam, że dadzą te spółki jeszcze zarobić, a generalnie przecież po to tu jesteśmy.  Nie widzę problemu, by z tego wyskoczyć   whisky

I jeszcze jedno..  tak a propo skarbu państwa i tej "dojnej krowy" . To też nie tak do końca. Kiedyś, dawno temu kupowałem KGHM pod dywidendę , bo myslałem że będzie suta.. a to z tego powodu, że rządząca obecnie władza ( nie pamiętam kto ) miała problemy z budżetem i pamiętam był dość spory deficyt. Ja za spekulowałem że wyciągną rękę wezmą ile się da ze "swoich" spółek, a gówno. Dywidendy nie było, lub była jakaś znikoma.. jakoś tak. W każdym razie górnicy też sobie tak nie dadzą , sprawa jest złożona i nie taka prosta, ale aż tak czarnych scenariuszy to bym nie kreślił. Cool

Ok... Ale mnie tu bardziej chodzi o nieudolność tych pisowskich kadr zarządzających w tych spółkach. 
To są ludzie z przypadku często... kuzyni i pociotki działaczy jedynej słusznej partii. Oni nawet dobrą koniunkturę spierdolą całkowicie.
A kasę biorą - głównie za nic, a jak już na piastowanym stanowisku podejmą jakąś decyzję... to lepiej by nic nie robili!

To tak jak ze skażeniem Odry i spółką WODY POLSKIE...
300 fajnych aut sobie kupili w ub. roku, ale co ta spółka w ogóle robi i do czego jest potrzebna, skoro kurwa od miesiąca nie potrafi zbadać próbek i ustalić miejsca skażenia Odry ???
Do kurwy nędzy... taki Polski Związek Wędkarski z dotacją na kwotę 1/100 kosztu działania Wód Polskich w 3 dni by to ustalił!

Także... nie lekceważcie skali nieudolności Waszych zarządzających w spółkach SK.


RE: JSW - Oxi - 13-08-2022

cyt. a propos rybek w Odrze..
" "Cały czas czekamy i spodziewamy się, że pierwsza partia ryb do badania dojedzie do nas dziś wieczorem. Wdrożyłem dyżur weekendowy, pomimo długiego weekendu i ryby zostaną zbadane w sobotę, niedzielę i w poniedziałek" - powiedział "

...szkoda ,że jak załatwili Leppera żadne laboratorium nie pracowało w weekend....


RE: JSW - stanisław - 16-08-2022

(12-08-2022, 22:16)Comtrader napisał(a):
(12-08-2022, 13:33)stanisław napisał(a):
(12-08-2022, 13:18)Comtrader napisał(a):
(12-08-2022, 9:20)stanisław napisał(a): Zdołowali, wytrzepali , 50 uklepali Smile))  Nie po to to było, by parę złociszy zarobić. Sprawa jest prosta, a fakty takie : Wungla brakuje w całej Europie, w tym w Polsce. Surowiec jest i w najbliższej przyszłości będzie drogi. Spółki JSW i Bogdanka , będą miały dobre, a nawet bardzo dobre wyniki i to pomimo tego że JSW zrobiło odpisy, że związki zawodowe się o swoje upominają, że jebany skarb państwa może je obłożyć specjalnym podatkiem. To wszystko prawda, jednak to nie jest powód, by te spółki spadały i były w trendzie spadkowym, a wręcz przeciwnie. Będą rosły. I nikt nikomu na tacy nie poda pieniędzy..  giełda to szulernia . Wystarczy zachować zdrowy umysł i nie czytać za dużo bankiera whisky

https://stooq.pl/mol/?id=27831

Masz rację Stasiu.
Ale warto mieć z tyłu głowy, że spółki typu JSW czy PKPCargo to jednak spółki pod ogromnym wpływem ostro pojebanego pisowskiego Skarbu Państwa i w obecnych warunkach przed wyborami będą dojnymi krowami. 
I nie ma takiej ilości mleka, której nie da się wydoić!

Zgadza się Com..  wiem o tym , biorę pod uwagę i pamiętam. Dlatego też m.in. JSW kosztuje tyle ile kosztuje. Wersji może tu być kilka Big Grin  JSW jest kontrolowana bezpośrednio, Bogdanka pośrednio . Czas pokaże jak to się rozwinie. Nawet w pesymistycznym wariancie , gdyby miało być tak jak piszesz, to uważam, że dadzą te spółki jeszcze zarobić, a generalnie przecież po to tu jesteśmy.  Nie widzę problemu, by z tego wyskoczyć   whisky

I jeszcze jedno..  tak a propo skarbu państwa i tej "dojnej krowy" . To też nie tak do końca. Kiedyś, dawno temu kupowałem KGHM pod dywidendę , bo myslałem że będzie suta.. a to z tego powodu, że rządząca obecnie władza ( nie pamiętam kto ) miała problemy z budżetem i pamiętam był dość spory deficyt. Ja za spekulowałem że wyciągną rękę wezmą ile się da ze "swoich" spółek, a gówno. Dywidendy nie było, lub była jakaś znikoma.. jakoś tak. W każdym razie górnicy też sobie tak nie dadzą , sprawa jest złożona i nie taka prosta, ale aż tak czarnych scenariuszy to bym nie kreślił. Cool

Ok... Ale mnie tu bardziej chodzi o nieudolność tych pisowskich kadr zarządzających w tych spółkach. 
To są ludzie z przypadku często... kuzyni i pociotki działaczy jedynej słusznej partii. Oni nawet dobrą koniunkturę spierdolą całkowicie.
A kasę biorą - głównie za nic, a jak już na piastowanym stanowisku podejmą jakąś decyzję... to lepiej by nic nie robili!

To tak jak ze skażeniem Odry i spółką WODY POLSKIE...
300 fajnych aut sobie kupili w ub. roku, ale co ta spółka w ogóle robi i do czego jest potrzebna, skoro kurwa od miesiąca nie potrafi zbadać próbek i ustalić miejsca skażenia Odry ???
Do kurwy nędzy... taki Polski Związek Wędkarski z dotacją na kwotę 1/100 kosztu działania Wód Polskich w 3 dni by to ustalił!

Także... nie lekceważcie skali nieudolności Waszych zarządzających w spółkach SK.

Napiszę tak : JSW , oraz Bogdanka to luźna kasa co skacze i zarabia. Zdecydowanie nr.1 jest w dalszym ciągu Rank, a z tymi spółkami, a  tym bardziej ich zarządem nie mam zamiaru się "brać ślubu" , więc niczego się nie obawiam. To jeśli chodzi o mnie. Darek z kolei chyba trochę inaczej zagrał, jednak też bym się o niego nie martwił.  Big Grin Zyski będą, potencjał też jest..  ale jak wszędzie jest też ryzyko. Sprawa oczywista Smile

https://www.pb.pl/najwiekszy-na-swiecie-koncern-gorniczy-ma-najwiekszy-zysk-od-11-lat-1158571

JSW wyprodukuje o 400 tys. ton więcej węgla energetycznego w 2022 r.
ISBNews 16.08.2022 09:11:26



Warszawa, 16.08.2022 (ISBnews) - Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) rozpoczęła sprzedaż węgla energetycznego odbiorcom indywidualnym, podała spółka. Łącznie wyprodukuje w 2022 r. o 400 tysięcy ton węgla do celów energetycznych więcej niż planowano. 

"Zarząd JSW podjął decyzję o uruchomieniu produkcji węgla do celów energetycznych sortymentu orzech. Węgiel, którego podaż ma wynieść do 180 ton na dobę, od dziś (16.08.) jest sprzedawany w kopalni Budryk z przeznaczeniem dla odbiorców indywidualnych" - czytamy w komunikacie. 

W tym roku JSW wyprodukuje o 400 tysięcy ton węgla do celów energetycznych więcej niż planowano. W sumie spółka wyprodukuje ponad 2,7 mln ton węgla do celów energetycznych w 2022 r. 

"Dodatkowo spółka uruchomiła produkcję granulatu energetycznego o wydajności 400 ton na dobę. Kolejna instalacja o podobnych parametrach zostanie uruchomiona na początku września 2022 roku. Oznacza to, że do końca roku obie instalacje wyprodukują ponad 90 tysięcy ton granulatu do celów energetycznych" - czytamy dalej. 

Wyprodukowany granulat służy jako domieszka do węgli energetycznych i - podobnie jak produkowany przez JSW węgiel do celów energetycznych - trafia do zakładów energetyki zawodowej: dużych elektrociepłowni, posiadających odpowiednie instalacje, wyjaśniono. 

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r. 

(ISBnews)



RE: JSW - dark7 - 16-08-2022

Dobry ruch, jak tłum chce energetycznego i to drożej to go dostanie Smile


RE: JSW - stanisław - 16-08-2022

Polska Grupa Górnicza podnosi ceny węgla opałowego do średnio ok. 1,2 tys. zł/t
PAP 16.08.2022 16:00:36

Jak podano, do tej pory te same sortymenty węgla opałowego miały w poszczególnych kopalniach różne ceny. 

"Po zmianie, średnia cena węgla opałowego w PGG wyniesie około 1,2 tys. zł za tonę (w porównaniu do około tysiąca złotych dotychczas). Nadal ceny węgla z kopalń Polskiej Grupy Górniczej będą jednymi z najniższych na rynku" - napisano.

PGG podała, że konieczność ujednolicenia cen węgla dla gospodarstw domowych wymuszona została drastycznym wzrostem kosztów produkcji od początku 2022 r. 

"Na rynku skokowo podrożała m.in. stal niezbędna w kopalniach do zbrojenia wyrobisk (spółka zapłaci za nią aż o 78 proc. więcej niż przed rokiem). Znacznie droższa jest także energia elektryczna i paliwa, a także usługi dla zakładów górniczych. Według prognoz techniczno-ekonomicznych w PGG wydatki będą w tym roku aż o 2,4 mld zł większe niż rok wcześniej. Spółka poniesie też istotnie zwiększone wydatki na działania inwestycyjne nieodzowne dla zwiększania produkcji i sprzedaży węgla opałowego dla sektora komunalno-bytowego. PGG wyda na inwestycje o ponad 1,12 mld zł więcej niż rok wcześniej" - napisano w komunikacie.

Spółka poinformowała, że dominującym kanałem sprzedaży węgla opałowego dla gospodarstw domowych pozostanie powszechnie dostępny dla osób fizycznych sklep internetowy PGG, w którym od początku roku w opał zaopatrzyło się ponad 170 tys. klientów. Za pośrednictwem e-sklepu do gospodarstw domowych trafiło dotąd blisko 700 tys. ton węgla. (PAP Biznes)

pel/ gor/



RE: JSW - stanisław - 18-08-2022

Pięknie wczoraj poczyścili Smile))   whisky


RE: JSW - dark7 - 18-08-2022

(18-08-2022, 10:45)stanisław napisał(a): Pięknie wczoraj poczyścili Smile))   whisky

Dokładnie , dopakowałem ponad 150k OTP bo tyle mi zostało i powoli puszczam - właśnie poszło 500szt po 52,30 reszta czeka wyżej Smile Nie liczyłem że tak szybko odbije bo muszę to oddać przez 3 dni a takie miłe zaskoczenie. Chociaż w sumie można było liczyć na odbicie po takim spadku gdzie ACF'y poszły wczoraj ostro do góry Smile
Mamy co nadrabiać do tych maluchów Bogdanki i Bumecha Smile
whisky


RE: JSW - dark7 - 18-08-2022

Jest moc 50 mln obrotu a dopiero 14:30 Smile widły coraz bliżej Smile