Forum Rank Progress
JSW - Wersja do druku

+- Forum Rank Progress (https://rankprogress.prywatneforum.pl)
+-- Dział: Dział otwarty - widoczny dla każdego ( bez logowania) (https://rankprogress.prywatneforum.pl/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Inne ciekawe spółki (https://rankprogress.prywatneforum.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Wątek: JSW (/showthread.php?tid=333)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48


RE: JSW - stanisław - 27-08-2022

Polska importuje węgiel na potęgę. Sprowadzamy go niemal z każdego kontynentu (msn.com)


Tu jest częściowo odpowiedź, na tak słabe zachowywanie się spółek węglowych na giełdzie ( Bogdanka, JSW )  Dobre w tym, że cena węgla jest i raczej będzie na wysokim poziomie, a to powinno gwarantować zyski. W sumie Polskie kopalnie i tak sprzedają 100% swoich możliwości..  niestety brak inwestycji przez lata się kłania.


RE: JSW - dark7 - 29-08-2022

JSW. JASTRZĘBSKA SPÓŁKA WĘGLOWA SPÓŁKA AKCYJNA to producent węgla koksującego z siedzibą w Polsce. Działalność Spółki dzieli się na dwa sektory: Węgla, obejmującego wydobycie i sprzedaż węgla kamiennego; oraz koksu, obejmującego produkcję i sprzedaż koksu i węglopochodnych. Ponadto Spółka zajmuje się wydobywaniem gazu ziemnego oraz wytwarzaniem, przesyłaniem i dystrybucją energii elektrycznej. Swoje produkty sprzedaje na rynku krajowym, a także między innymi w Niemczech, Austrii, Czechach, na Słowacji, w Rumunii i na Węgrzech. Spółka prowadzi pięć zakładów wydobywczych: Borynia-Zofiówka, Budryk, Jas-Mos, Krupiński and Pniówek. Spółka jest spółką dominującą w Grupie Kapitałowej.

Cena terminowa do zysku na akcję tej firmy wynosi 0.8611, co sprawia, że jest ona na 1st miejscu wśród spółek giełdowych na tej liście.

Jastrzebska Spolka Weglowa SA zanotowała zmianę o 37.27% w ciągu ostatniego roku i o -0.36% w ciągu ostatniego miesiąca w porównaniu do 69.84% w zeszłym roku i 8.60% w zeszłym miesiącu firmy WIG 20.


RE: JSW - stanisław - 29-08-2022

No bardzo jestem ciekaw jutrzejszych wyników.  Wiemy, że odpisy obciążą IIq, zaś jednorazowa premia dla pracowników III . W IQ mieliśmy mieliśmy niecałe 1.9mld , jak obstawiasz za IIQ ?  Moim zdaniem 2 z przodu mimo wszystko powinna być  whisky


RE: JSW - dark7 - 29-08-2022

(29-08-2022, 15:57)stanisław napisał(a): No bardzo jestem ciekaw jutrzejszych wyników.  Wiemy, że odpisy obciążą IIq, zaś jednorazowa premia dla pracowników III . W IQ mieliśmy mieliśmy niecałe 1.9mld , jak obstawiasz za IIQ ?  Moim zdaniem 2 z przodu mimo wszystko powinna być  whisky

Też tak myślę ale nie ma co gdybać 2,4-2,5 mld  może być nawet a to są takie sumy których jeszcze nie było. Ten kurs dawno powinien latać po 120-150 gdyby ten banan był normalną giełdą .


RE: JSW - stanisław - 30-08-2022

(29-08-2022, 16:11)dark7 napisał(a):
(29-08-2022, 15:57)stanisław napisał(a): No bardzo jestem ciekaw jutrzejszych wyników.  Wiemy, że odpisy obciążą IIq, zaś jednorazowa premia dla pracowników III . W IQ mieliśmy mieliśmy niecałe 1.9mld , jak obstawiasz za IIQ ?  Moim zdaniem 2 z przodu mimo wszystko powinna być  whisky

Też tak myślę ale nie ma co gdybać 2,4-2,5 mld  może być nawet a to są takie sumy których jeszcze nie było. Ten kurs dawno powinien latać po 120-150 gdyby ten banan był normalną giełdą .

No i mamy te 2,4 miliarda zysku netto za sam II Q , co daje ponad 35 zł zysku na jedną akcję po pierwszym półroczu. Większego cyrku nie widziałem Smile)  Jak to nie pójdzie na ponad 100zł , to po III Q będziemy mieć tańszą spółkę od Ranka, a nie wiem czy już teraz nie jest  Big Grin  "Ciekawe to TKO"  Cisza przed burzą , czy Monty Phyton ciąg dalszy ?

Tak się kiedyś zastanawiałem, czy "rzeka może płynąć w górę" ?  .. Jak widać wszystko jest na tym świecie możliwe Big Grin Ja się kur...  cały czas czegoś uczę  whisky


RE: JSW - dark7 - 30-08-2022

Po prostu nie działają normalne prawa rynku i tyle.  Tak samo JSW powinno śmigać już dawno po 120-150 jak i RNK co najmniej po 7-8zł. Tylko co z tego że my to wiemy jak kurs swoje. Na szczęście jest często tak jak Tomek pisze że kurs potrafi od ogromnego niedoszacowania do przeszacowania polecieć. Potrzeba tylko odpowiedniego sentymentu bo wyniki są nawet lepsze niż super Smile

Zrobiliśmy ładny przysiad po wynikach czas na wyskok Smile


RE: JSW - stanisław - 30-08-2022

(30-08-2022, 8:36)dark7 napisał(a): Po prostu nie działają normalne prawa rynku i tyle.  Tak samo JSW powinno śmigać już dawno po 120-150 jak i RNK co najmniej po 7-8zł. Tylko co z tego że my to wiemy jak kurs swoje. Na szczęście jest często tak jak Tomek pisze że kurs potrafi od ogromnego niedoszacowania do przeszacowania polecieć. Potrzeba tylko odpowiedniego sentymentu bo wyniki są nawet lepsze niż super Smile

Zrobiliśmy ładny przysiad po wynikach czas na wyskok Smile

To że Rank ma w/k ok 12 zł , nie znaczy od razu że powinien śmigać po 7-8 Smile))  Żeby był kontynuowany trend wzrostowy, muszą być spełnione choć minimalne warunki, jakaś pożywka dla tego wzrostu. Ciul i manipulant jakim niewątpliwie jest prezes tej spółki daje nam akcjonariuszom więcej znaków zapytania, niżeli odpowiedzi. Na JSW mamy skarb Państwa, na Ranku wielkiego śmierdzącego ciula, tyle tylko że JSW ma swoje 5 minut, bo zyski ponad przeciętne, a w kolejnych Qwartałach będą podobne. Dywidenda w przyszłym roku, też powinna być. Jest co dyskontować , a na Ranku ? Jedyne co możemy zrobić , to wielki szum na forum zjebanego bankiera i w jakiś sposób to wykorzystać, nic poza tym. Światełka nie widać. Czekam na wyniki na tym syfie.


RE: JSW - dark7 - 30-08-2022

NA JSW nie SP jest największym problemem tylko duże fundy które mają więcej kasy niż kilka krajów razem wziętych i oni tam decydują jaki będzie kurs. Tu ulica nic nie poradzi w przeciwieństwie do RNK przy takim płytkim rynku wystarczy dobrze "zanęcić" i robi się samograj. Kwestia tego czy to już czy kolejny ślepak ale to już w tym tygodniu powinno być jasne.


RE: JSW - stanisław - 30-08-2022

(30-08-2022, 9:22)dark7 napisał(a): NA JSW nie SP jest największym problemem tylko duże fundy które mają więcej kasy niż kilka krajów razem wziętych i oni tam decydują jaki będzie kurs. Tu ulica nic nie poradzi w przeciwieństwie do RNK przy takim płytkim rynku wystarczy dobrze "zanęcić" i robi się samograj. Kwestia tego czy to już czy kolejny ślepak ale to już w tym tygodniu powinno być jasne.

No niestety, ale uważam że właśnie SP jest największą zmorą takich spółek jak JSW. To właśnie obecność SP w akcjonariacie , blokuje innych większych graczy do inwestowania w spółką i budowania portfela długoterminowo. Polityka i biznes razem ? No niestety..  tak to nie działa.


RE: JSW - Comtrader - 30-08-2022

Obaj macie rację.

Bo duże fundy reagują na katastrofalną politykę SP w tych spółkach. 
Widzą przecież co może ich spotkać na przykładach Lotosu, czy Energii...
Widzą nepotyczne i kompletnie nieprzygotowane kadry... 
W mig pojmują co oznacza była księgowa Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pcimiu na fotelu prezesa Lotosu, czy Energy...
Widzą nieuzasadnione rozdawnictwo i głupie zarządzanie...
Widzą krótkowzroczne myślenie, brak sensownych inwestycji...

I wiedzą, to o czym Wam już kiedyś pisałem... że nie ma takich pieniędzy do zarobienia, których nie można by rozdać, rozkraść lub w inny sposób rozpierdolić w imię obłąkanych wizji Napoleona z Żoliborza wcielanych w życie przez niedoszłego zootechnika, który ostatecznie ukończył technikum rolnicze... Daniela Obajtka.

P.s.:
A JSW po wynikach zachowuje się jakby szykowała się... fuzja z Orlenem. 
Poważnie piszę. 
Pamiętacie, że PiS przy nierentownym jeszcze niedawno górnictwie miał takie pomysły?   
Zresztą KGHM wcale nie jest lepszy.

Spółki te w/g mnie są i będą dojną krową "dobrej zmiany" w roku przedwyborczym i wyborczym, a przed nadchodzącą zimą zostaną wydrenowane z zysków w myśl zapewnienia taniego ogrzewania i prądu (wszak polska energetyka cieplna na miale węglowym bazuje) - z bardzo prostego i oczywistego powodu: by wyborców PiS po prostu mróz i drogi prąd w pień (dosłownie i w przenośni) nie wyciął !!!

To bardzo prosta logika niewiele (lub nic) mająca wspólnego z biznesem... albo rozkradamy i rozdajemy (bo musimy!) dalej, albo będziemy mieli... siedziane !!!

Dlatego też WIG20 jest obecnie (od pewnego czasu) chyba najgorszym indeksem na świecie...