Forum Rank Progress
JSW - Wersja do druku

+- Forum Rank Progress (https://rankprogress.prywatneforum.pl)
+-- Dział: Dział otwarty - widoczny dla każdego ( bez logowania) (https://rankprogress.prywatneforum.pl/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Inne ciekawe spółki (https://rankprogress.prywatneforum.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Wątek: JSW (/showthread.php?tid=333)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48


RE: JSW - dark7 - 21-03-2023

(21-03-2023, 20:04)stanisław napisał(a):
(21-03-2023, 19:42)Comtrader napisał(a):
(21-03-2023, 17:41)dark7 napisał(a): https://stooq.pl/n/?f=1542644

Zarząd JSW nie będzie rekomendował wypłaty dywidendy za rok 2022
PAP - Biznes
21 mar 2023, 17:35


21.03.2023, Warszawa (PAP) - Zarząd JSW nie będzie rekomendował wypłaty dywidendy za rok 2022 - poinformowała spółka w raporcie rocznym.
"Zarząd JSW nie będzie rekomendował wypłaty dywidendy za rok 2022 z uwagi na zobowiązanie zawarte w umowach pożyczki płynnościowej i preferencyjnej w ramach Programu Rządowego +Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Dużych Firm+" - napisano.
Jak podano, osiągnięty przez JSW w 2022 roku zysk netto w wysokości 7.115,8 mln zł, zarząd JSW będzie proponował przeznaczyć na kapitał zapasowy. (PAP Biznes)

Nie chcę przypominać co w tej kwestii pisałem dawno temu...

Tomek, ale kurs akcji nie wynosi 80-100 zł, tylko śmieszne 47 , a spółka ma więcej żywej gotówki niżeli jej obecna kapitalizacja. Nie było w ogóle gry pod tą dywidendę  Big Grin, ale fakt pisałeś że jej nie będzie.

Podobno jest prognoza że teraz poleci na 90 , Sasiny się już obkupiły więc może ruszać Smile 
Tomek Ty jesteś uczulony na SSP jak Kaczyński na Tuska Smile więc nie napiszesz na pewno nic pozytywnego na temat JSW  Big Grin Big Grin Big Grin


RE: JSW - Comtrader - 21-03-2023

(21-03-2023, 20:04)stanisław napisał(a):
(21-03-2023, 19:42)Comtrader napisał(a):
(21-03-2023, 17:41)dark7 napisał(a): https://stooq.pl/n/?f=1542644

Zarząd JSW nie będzie rekomendował wypłaty dywidendy za rok 2022
PAP - Biznes
21 mar 2023, 17:35


21.03.2023, Warszawa (PAP) - Zarząd JSW nie będzie rekomendował wypłaty dywidendy za rok 2022 - poinformowała spółka w raporcie rocznym.
"Zarząd JSW nie będzie rekomendował wypłaty dywidendy za rok 2022 z uwagi na zobowiązanie zawarte w umowach pożyczki płynnościowej i preferencyjnej w ramach Programu Rządowego +Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Dużych Firm+" - napisano.
Jak podano, osiągnięty przez JSW w 2022 roku zysk netto w wysokości 7.115,8 mln zł, zarząd JSW będzie proponował przeznaczyć na kapitał zapasowy. (PAP Biznes)

Nie chcę przypominać co w tej kwestii pisałem dawno temu...

Tomek, ale kurs akcji nie wynosi 80-100 zł, tylko śmieszne 47 , a spółka ma więcej żywej gotówki niżeli jej obecna kapitalizacja. Nie było w ogóle gry pod tą dywidendę  Big Grin, ale fakt pisałeś że jej nie będzie.

Zgoda.
W normalnym kraju kurs JSW powinien być przynajmniej 2-3 razy wyżej, ale... my żyjemy w państwie PIS, a Napoleon z Żoliborza zgniłych kapitalistów nie lubi  i giełdy nie rozumie i... już nie zrozumie.
A ja Was już dawno przestrzegałem przed rokiem wyborczym i wszystkimi spółkami z dominującym udziałem Skarbu Państwa.


RE: JSW - dark7 - 21-03-2023

W normalnym kraju to JSW powinno kosztować 200-300zł przy takich zyskach bo na ich produkty będzie jeszcze długo zapotrzebowanie - mimo pomruków stagnacji .To jest w sumie firma strategiczna dla całej UE nie tylko naszej Kaczolandii.


RE: JSW - Comtrader - 21-03-2023

(21-03-2023, 20:48)dark7 napisał(a):
(21-03-2023, 20:04)stanisław napisał(a):
(21-03-2023, 19:42)Comtrader napisał(a):
(21-03-2023, 17:41)dark7 napisał(a): https://stooq.pl/n/?f=1542644

Zarząd JSW nie będzie rekomendował wypłaty dywidendy za rok 2022
PAP - Biznes
21 mar 2023, 17:35


21.03.2023, Warszawa (PAP) - Zarząd JSW nie będzie rekomendował wypłaty dywidendy za rok 2022 - poinformowała spółka w raporcie rocznym.
"Zarząd JSW nie będzie rekomendował wypłaty dywidendy za rok 2022 z uwagi na zobowiązanie zawarte w umowach pożyczki płynnościowej i preferencyjnej w ramach Programu Rządowego +Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Dużych Firm+" - napisano.
Jak podano, osiągnięty przez JSW w 2022 roku zysk netto w wysokości 7.115,8 mln zł, zarząd JSW będzie proponował przeznaczyć na kapitał zapasowy. (PAP Biznes)

Nie chcę przypominać co w tej kwestii pisałem dawno temu...

Tomek, ale kurs akcji nie wynosi 80-100 zł, tylko śmieszne 47 , a spółka ma więcej żywej gotówki niżeli jej obecna kapitalizacja. Nie było w ogóle gry pod tą dywidendę  Big Grin, ale fakt pisałeś że jej nie będzie.

Podobno jest prognoza że teraz poleci na 90 , Sasiny się już obkupiły więc może ruszać Smile 
Tomek Ty jesteś uczulony na SSP jak Kaczyński na Tuska Smile więc nie napiszesz na pewno nic pozytywnego na temat JSW  Big Grin Big Grin Big Grin

Darku... wyniki JSW dobre, choć... trochę tak nie do końca. 
Zapowiedź braku dywidendy w obliczu podatku od spółek paliwowo-energetycznych niespecjalnie napawa optymizmem.
Jutro będzie ciekawy dzień na JSW.
Życzę Wam byście jak najlepiej reagowali na powstałą sytuację.

Ja tam dźwigam swój krzyż na Ranku... i wychodzi na to to, że jeszcze długo będę dźwigał, bo gdybym zaczynał od 0 to to do 2,30 zł w obecnych uwarunkowaniach czesał bym wszystko co na podaż trafia.   whisky

Ale... pamiętać należy, że ja jestem przecież mitomanem w temacie tej spółki.  Tongue


RE: JSW - dark7 - 21-03-2023

Tomku oni mają zakaz dywidendy więc musieliby się dogadać albo spłacić żeby obwarowania zniknęły. Po cichu liczyłem że się dogadają ale za nimi to ciężko nadążyć bo nie ma tam i chyba nigdy nie będzie czysto biznesowego podejścia do interesów.

Aż strach pomyśleć Tomku co będzie jak sprzedaż kiedyś RNK - poczujesz pewnie z jednej strony wielką ulgę a z drugiej takie wypalenie jak gość który całe życie pracował w 1 firmie i musiał pójść na emeryturę Smile


RE: JSW - Comtrader - 21-03-2023

(21-03-2023, 21:50)dark7 napisał(a): Tomku oni mają zakaz dywidendy więc musieliby się dogadać albo spłacić żeby obwarowania zniknęły. Po cichu liczyłem że się dogadają ale za nimi to ciężko nadążyć bo nie ma tam i chyba nigdy nie będzie czysto biznesowego podejścia do interesów.

Aż strach pomyśleć Tomku co będzie jak sprzedaż kiedyś RNK - poczujesz pewnie z jednej strony wielką ulgę a z drugiej takie wypalenie jak gość który całe życie pracował w 1 firmie i musiał pójść na emeryturę Smile

Tak czy siak dywidendy na JSW nie będzie.

A co do mnie i RNK... 
Zapewniam Cię Darku, że jak to zwykle u mnie sprzedam zapewne sporo za wcześnie, ale do ceny mojej najbardziej minimalnej satysfakcji jeszcze bardzo, bardzo... i bardzo daleko.

A w tej chwili uwzględniając bieżące ESPI i uwarunkowania zewnętrzne Rank Progress jest tylko i wyłącznie do akumulacji i wychwytywania zaporowej podaży.


RE: JSW - dark7 - 22-03-2023

Jednym słowem RNK jest do kiszenia ogóra bo przecież wiecznie nie będziesz tylko zbierał albo podzielenia pozycji na 2 pakiety i jeden na kółka drugi na półkę żeby w razie czego mieć i nie żałować Smile
Jak zejdzie znów poniżej 2zł może pozbieram trochę ogórków na zupę Smile


RE: JSW - stanisław - 22-03-2023

SW: Polityka dywidendowa jest aktualna mimo braku rekomendacji wypłaty za ubr.
ISBNews 22.03.2023 13:01:26



Warszawa, 22.03.2023 (ISBnews) - Polityka dywidendowa jest aktualna Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) jest aktualna mimo braku rekomendacji zarządu wypłaty dywidendy za 2022 r., którą uniemożliwia zobowiązanie spłaty pozostałych transz pożyczek wobec Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR), poinformował wiceprezes Robert Ostrowski.

"Zamierzamy politykę dywidendowa respektować. To, że jako zarząd nie rekomendowaliśmy wniosku o wypłatę dywidendy za rok 2022 nie oznacza, że polityka straciła swoją aktualność. Mamy jako zarząd świadomość co do oczekiwań akcjonariuszy szeroko rozumianych dotyczących potencjalnie dzielenia się nadzwyczajnym zyskiem za rok 2022. Tym niemniej, jak wcześniej informowaliśmy, poprzez zawarte umowy w roku 2020 z PFR, na warunkach mocno preferencyjnych, finansowo pozwoliły na ciągłość finansowania działalności i wtedy zarząd podpisał się pod pewnymi zobowiązaniami wobec PFR, które m.in. dotyczą zakazu rekomendowania wypłaty dywidendy do momentu spłaty ostatniej raty z tytułu tych pożyczek" - powiedział Ostrowski podczas telekonferencji prasowej.

Wskazał, że zarząd rozważał zastąpienie finansowania zobowiązania wobec PFR pochodzącym z nowej struktury finansowania, a także również hipotetycznie poprzez umorzenie certyfikatów w FIZ, ale jak dodał "byłoby to działanie na szkodę spółki.

"Na dzisiaj posiadamy w bilansie jeszcze do spłaty ok. 620 mln zł z tytułu tych dwóch pożyczek. Dziś zastąpienie pieniądza taniego pochodzącym z nowej struktury finansowania, czy hipotetycznie rozważając umorzenie certyfikatów w FIZ, który generuje nadzwyczajne zyski i przychody odsetkowe, czy ze środków własnych na rachunkach bankowych, oznaczałoby w jakimś sensie działanie na szkodę spółki, czego jako zarząd chcemy uniknąć" - wyjaśnił Ostrowski

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 roku.

(ISBnews)


RE: JSW - dark7 - 22-03-2023

Pierdzieli jak potłuczony , mogliby to spłacić za drobne i nawet nie poczuć Smile
Pewnie od rana jak zobaczył w skrzynce kilka tysięcy maili od oburzonych akcjonariuszy to coś musiał napisać Smile


RE: JSW - dark7 - 23-03-2023

https://strefainwestorow.pl/artykuly/spolki/20230323/jsw-dywidenda-gotowka-2022