Forum Rank Progress
BBI DEVELOPMENT SA (BBDEV) - Wersja do druku

+- Forum Rank Progress (https://rankprogress.prywatneforum.pl)
+-- Dział: Dział otwarty - widoczny dla każdego ( bez logowania) (https://rankprogress.prywatneforum.pl/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Inne ciekawe spółki (https://rankprogress.prywatneforum.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Wątek: BBI DEVELOPMENT SA (BBDEV) (/showthread.php?tid=46)

Strony: 1 2


BBI DEVELOPMENT SA (BBDEV) - abakowski - 03-10-2018

Warto przyjrzeć się spółce BBIDEV. 

Po długim okresie trendu spadkowego oraz po ostatnim raporcie (~11 mln straty netto za pierwsze półrocze) kurs zahaczył o historyczne minima, przez co osiągnął WK na poziomie 0,25. Warto zauważyć, że spółka jest właśnie w trakcie finalizowania swoich największych wieloletnich projektów, na zyski z których wszyscy czekają. 

Wczoraj doszło niespodziewanie do bardzo dużego obrotu jak na tą spółkę (prawie 7 mln akcji w ciagu jednej sesji), gdzie prawie 5 mln akcji kupili członkowie zarządu.


RE: BBI DEVELOPMENT SA (BBDEV) - gracz - 03-10-2018

(03-10-2018, 11:06)abakowski napisał(a): Warto przyjrzeć się spółce BBIDEV. 

Po długim okresie trendu spadkowego oraz po ostatnim raporcie (~11 mln straty netto za pierwsze półrocze) kurs zahaczył o historyczne minima, przez co osiągnął WK na poziomie 0,25. Warto zauważyć, że spółka jest właśnie w trakcie finalizowania swoich największych wieloletnich projektów, na zyski z których wszyscy czekają. 

Wczoraj doszło niespodziewanie do bardzo dużego obrotu jak na tą spółkę (prawie 7 mln akcji w ciagu jednej sesji), gdzie prawie 5 mln akcji kupili członkowie zarządu.

Obserwuje od jakiegos czasu .Ale padaka na gieldzie zniecheca.


RE: BBI DEVELOPMENT SA (BBDEV) - Comtrader - 03-10-2018

Też obserwuję BBI Dev., ale w tym momencie dziejowym... jednak RankProgress.


RE: BBI DEVELOPMENT SA (BBDEV) - KaBe - 08-10-2018

ja akurat trzymam BBI od kilku misięcy - na szczęście malutki pakiet
i cały czas wierzę, że się odbije i jeszcze będzie dobrze i jeszcze wyjdę z (chociaż małym) zyskiem Smile

gdybym miał wybierać zakup 1 z tych 2, to pewnie wybrałbym Ranka, ale potencjał BBI wydaje mi się dość duży


RE: BBI DEVELOPMENT SA (BBDEV) - abakowski - 09-10-2018

Ja też mam pakiet zbierany od zeszłego roku (chociaż wcale nie taki malutki, oczywiście w stosunku do moich możliwości, bo to czy mały czy nie to pojęcie względne ...). Coś się ruszyło w ostatnim czasie i kurs powoli idzie w górę, zarząd i spółka skupują akcję, więc może wyjdziemy na swoje Smile

Ale jeśli chodzi o bezpieczeństwo inwestycji w dłuższym terminie to chyba rzeczywiście na ranku można teraz czuć się bezpieczniej i jeśli kurs BBI osiągnie odpowiedni poziom (miejmy nadzieję) to przeniosę część środków na ranka.


RE: BBI DEVELOPMENT SA (BBDEV) - Comtrader - 09-10-2018

(09-10-2018, 9:11)abakowski napisał(a): Ja też mam pakiet zbierany od zeszłego roku (chociaż wcale nie taki malutki, oczywiście w stosunku do moich możliwości, bo to czy mały czy nie to pojęcie względne ...). Coś się ruszyło w ostatnim czasie i kurs powoli idzie w górę, zarząd i spółka skupują akcję, więc może wyjdziemy na swoje Smile

Ale jeśli chodzi o bezpieczeństwo inwestycji w dłuższym terminie to chyba rzeczywiście na ranku można teraz czuć się bezpieczniej i jeśli kurs BBI osiągnie odpowiedni poziom (miejmy nadzieję) to przeniosę część środków na ranka.
Przepływy w środków i przetasowania w obrębie własnego portfela to rzecz absolutnie pożądana.
Na początku ub. r. pozycję nr. 1 u mnie miał JHMDev - świetna spółka, którą uważam za taką "tratwę ratunkową" Mirgosa jakby co...
Wówczas JHMDev był nawet przejściowo tańszy od Mirbudu, ale w związku z tym, że później w jakiejś  mierze poprawił notowania, a kurs Mirbudu się załamał moje środki z JHMDev-u przewędrowały na Ranka mniej więcej przy parytecie 1:1, co mimo kiszonki RankProgressu okazało się nienajgorszym ruchem.

Swoją drogą... ciekaw jestem ile jeszcze Mirbud pociągnie?
Czyżby "był za duży, by upaść"?
Operacyjnie w Mirbudzie ciągle dramat - grupę ratuje właśnie JHMDev, który swego czasu przez Mirgosa został oddłużony, kosztem Mirbudu...


RE: BBI DEVELOPMENT SA (BBDEV) - KaBe - 09-10-2018

ja na Mirbudzie nawet na malutkim plusie skończyłem kilka miesięcy temu - wyszedłem (jakimś fartem) w ostatniej chwili  Smile


RE: BBI DEVELOPMENT SA (BBDEV) - miko - 22-11-2018

(03-10-2018, 11:06)abakowski napisał(a): Warto przyjrzeć się spółce BBIDEV. 

Po długim okresie trendu spadkowego oraz po ostatnim raporcie (~11 mln straty netto za pierwsze półrocze) kurs zahaczył o historyczne minima, przez co osiągnął WK na poziomie 0,25. Warto zauważyć, że spółka jest właśnie w trakcie finalizowania swoich największych wieloletnich projektów, na zyski z których wszyscy czekają. 

Wczoraj doszło niespodziewanie do bardzo dużego obrotu jak na tą spółkę (prawie 7 mln akcji w ciagu jednej sesji), gdzie prawie 5 mln akcji kupili członkowie zarządu.
Rozwleczone, skomplikowane, wysokobudżetowe projekty - często bez kontroli operacyjnej. Dla mnie ta spółka to czarna dziura. Ogromne koszty finansowe. Popatrzcie na Konesera. Projekt został ewidentnie źle poskładany. Za dużo powierzchni handlowej, z którą nie wiedzą co zrobić. Roma nie zdąży pewnie wystartować przed załamaniem koniunktury. Nasza spółka też mało przejrzysta, ale chyba bardziej niedowartościowana


RE: BBI DEVELOPMENT SA (BBDEV) - max - 22-11-2018

(22-11-2018, 9:41)miko napisał(a):
(03-10-2018, 11:06)abakowski napisał(a): Warto przyjrzeć się spółce BBIDEV. 

Po długim okresie trendu spadkowego oraz po ostatnim raporcie (~11 mln straty netto za pierwsze półrocze) kurs zahaczył o historyczne minima, przez co osiągnął WK na poziomie 0,25. Warto zauważyć, że spółka jest właśnie w trakcie finalizowania swoich największych wieloletnich projektów, na zyski z których wszyscy czekają. 

Wczoraj doszło niespodziewanie do bardzo dużego obrotu jak na tą spółkę (prawie 7 mln akcji w ciagu jednej sesji), gdzie prawie 5 mln akcji kupili członkowie zarządu.
Rozwleczone, skomplikowane, wysokobudżetowe projekty - często bez kontroli operacyjnej. Dla mnie ta spółka to czarna dziura. Ogromne koszty finansowe. Popatrzcie na Konesera. Projekt został ewidentnie źle poskładany. Za dużo powierzchni handlowej, z którą nie wiedzą co zrobić. Roma nie zdąży pewnie wystartować przed załamaniem koniunktury. Nasza spółka też mało przejrzysta, ale chyba bardziej niedowartościowana

na szczęscie Popowice buduje Vantage a oni wiedzą co robią


RE: BBI DEVELOPMENT SA (BBDEV) - gracz - 23-01-2019

Coraz ciekawiej ta spolka wyglada i sprawy ida w dobra strone.