Forum Rank Progress
GRX - Wersja do druku

+- Forum Rank Progress (https://rankprogress.prywatneforum.pl)
+-- Dział: Dział otwarty - widoczny dla każdego ( bez logowania) (https://rankprogress.prywatneforum.pl/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Inne ciekawe spółki (https://rankprogress.prywatneforum.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Wątek: GRX (/showthread.php?tid=336)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


RE: GRX - dark7 - 07-03-2023

2,6 mln AUD mieli wcześniej swoich więc nie było tak źle no ale każdy niech czyta po swojemu Smile


RE: GRX - rajan - 07-03-2023

(07-03-2023, 14:14)dark7 napisał(a): 2,6 mln AUD mieli wcześniej swoich więc nie było tak źle no ale każdy niech czyta po swojemu Smile

Mają 2.6, a z rynku ściągają kolejne 6.8... Im na pewno źle nie jest Wink

Obserwuję i czaję się, gorzej jak kurs będzie przy 2 PLN, a ja nie będę miał zasobów na kupno Undecided


RE: GRX - dark7 - 07-03-2023

(07-03-2023, 17:36)rajan napisał(a):
(07-03-2023, 14:14)dark7 napisał(a): 2,6 mln AUD mieli wcześniej swoich więc nie było tak źle no ale każdy niech czyta po swojemu Smile

Mają 2.6, a z rynku ściągają kolejne 6.8... Im na pewno źle nie jest Wink

Obserwuję i czaję się, gorzej jak kurs będzie przy 2 PLN, a ja nie będę miał zasobów na kupno Undecided

Nie tylko Ty się czaisz  Big Grin Nie wiem czy aż tyle spadnie ja zacznę odbierać wcześniej bo w każdej chwili może być kolejne info na które wszyscy tu czekają.


RE: GRX - rajan - 08-03-2023

(07-03-2023, 22:57)dark7 napisał(a):
(07-03-2023, 17:36)rajan napisał(a):
(07-03-2023, 14:14)dark7 napisał(a): 2,6 mln AUD mieli wcześniej swoich więc nie było tak źle no ale każdy niech czyta po swojemu Smile

Mają 2.6, a z rynku ściągają kolejne 6.8... Im na pewno źle nie jest Wink

Obserwuję i czaję się, gorzej jak kurs będzie przy 2 PLN, a ja nie będę miał zasobów na kupno Undecided

Nie tylko Ty się czaisz  Big Grin Nie wiem czy aż tyle spadnie ja zacznę odbierać wcześniej bo w każdej chwili może być kolejne info na które wszyscy tu czekają.

Kolejna emisja? Zabawne


RE: GRX - dark7 - 08-03-2023

(08-03-2023, 10:06)rajan napisał(a):
(07-03-2023, 22:57)dark7 napisał(a):
(07-03-2023, 17:36)rajan napisał(a):
(07-03-2023, 14:14)dark7 napisał(a): 2,6 mln AUD mieli wcześniej swoich więc nie było tak źle no ale każdy niech czyta po swojemu Smile

Mają 2.6, a z rynku ściągają kolejne 6.8... Im na pewno źle nie jest Wink

Obserwuję i czaję się, gorzej jak kurs będzie przy 2 PLN, a ja nie będę miał zasobów na kupno Undecided

Nie tylko Ty się czaisz  Big Grin Nie wiem czy aż tyle spadnie ja zacznę odbierać wcześniej bo w każdej chwili może być kolejne info na które wszyscy tu czekają.

Kolejna emisja? Zabawne

Big Grin dwie od razu bo jednej będzie samej smutno.


RE: GRX - dark7 - 16-03-2023

https://www.bankier.pl/forum/temat_ostatnie-ruchy-na-kursie-grx-perspektywa-fundamentalna,59609053.html

Ostatnie zawirowania na kursie spowodowały wysyp rozmaitych spekulacji i teorii na forum. Myślę więc, że pora na krótkie podsumowanie tego co się ostatnio zdarzyło i spojrzenie na to z perspektywy fundamentalnego inwestora.

A więc czy zdarzyło się ostatnio coś, co fundamentalnie zmienia tezę inwestycyjną w GRX? Moim zdaniem prawie nic takiego się fundamentalnie nie zdarzyło. Oczywiście oprócz tego, że w wyniku ostatniej emisji doszło parę procent nowych akcji (w kontekście skali prawdopodobnego wyroku efekt jest prawie pomijalny), oraz tego że wiemy, że popyt na "sprezentowaną" emisję w okolicach PLN 1.6/akcję był b. duży. To akurat złym newsem nie jest.

Rezultat? Spółka ma kasę (w sumie znacznie tańszą niż od LCM) na okres przejściowy pomiędzy wyrokiem a otrzymaniem pieniędzy od Skarbu Państwa. Pozwala to na pokrycie kosztów operacyjnych i kontynuację badań eksploracyjnych na projekcie grenlandzkim (ARC). Nie wygląda mi to na Armagedon.

Czy coś innego się więc istotnie zmieniło in minus i czy teza inwestycyjna w GRX jest nadal aktualna? Z mojej perspektywy nie widzę nic alarmującego; jeśli już, to raczej przeciwnie. Z czego wynikają więc ostatnie spadki? Wykluczyć należy spiskową teorię o tym, że ktoś poznał rzekomo negatywny wyrok - to po prostu niemożliwe (szczególnie w kontekście apetytu inwestorów na ostatnia emisję). Należy raczej sądzić, że na GRX władowała się - stety lub niestety - cała masa kapitału spekulacyjnego, dla którego parę tygodni to "bardzo długi termin". Ich paniczne ruchy tam i z powrotem ("W Australii wodospad!!!"; "LCM do góry o 10%!!!", etc.) kołyszą kursem. Ostatnio dominuje rozczarowanie tych, którzy uwierzyli teoriom, że "wynik już w ten piątek" (lub w czwartek lub w niedzielę - dopowiedzcie sobie). Kapitał, jak to jest w jego zwyczaju, przepływa od aktywnych do cierpliwych.

Nie wiem jak wy, ale ja się tym kompletnie tym szumem nie przejmuję i czekam cierpliwie na dożynki, które nastąpią - jak sądzę na podstawie kilka razy cytowanych tu analiz - w okresie najbliższych tygodni (aczkolwiek możliwe jest też, że nawet kilku miesięcy). Taka perspektywa może być pomocna dla wszystkich, dla których koniec tygodnia nie oznacza końca okresu inwestycyjnego.


RE: GRX - rajan - 17-03-2023

(16-03-2023, 21:03)dark7 napisał(a): Z czego wynikają więc ostatnie spadki? Wykluczyć należy spiskową teorię o tym, że ktoś poznał rzekomo negatywny wyrok - to po prostu niemożliwe (szczególnie w kontekście apetytu inwestorów na ostatnia emisję). Należy raczej sądzić, że na GRX władowała się - stety lub niestety - cała masa kapitału spekulacyjnego, dla którego parę tygodni to "bardzo długi termin". Ich paniczne ruchy tam i z powrotem ("W Australii wodospad!!!"; "LCM do góry o 10%!!!", etc.) kołyszą kursem. Ostatnio dominuje rozczarowanie tych, którzy uwierzyli teoriom, że "wynik już w ten piątek" (lub w czwartek lub w niedzielę - dopowiedzcie sobie). Kapitał, jak to jest w jego zwyczaju, przepływa od aktywnych do cierpliwych.

Popraw mnie jeśli jestem w błędzie, ale spółka nic nie ma. Wszyscy czekają tylko "ten piątek". Niestety czas nie gra na jej korzyść - im dłużej to trwa, tym spółka trwoni więcej kasy, tym ludzie są bardziej zniecierpliwieni, tym mniejsza jest nadzieja na super korzystne rozstrzygnięcie.

Ja się bawię - wsiadłem po 1,95 zł, ale jak widać trochę za wcześnie. Podskoczy do 2,2-2,3 - wysiadam Big Grin


RE: GRX - dark7 - 17-03-2023

Rajan coś tam jednak ma nie przesadzaj Smile
Mały sobie ten spread ustawiłeś , tylko 10% zysku przy takim ryzyku - ja przynajmniej liczę na więcej , za 10% by mi się nie chciało ryzykować wolałbym bezpieczniejszy RNK gdzie ostatnio też spokojnie możesz z 10-20% przytulić.


RE: GRX - rajan - 17-03-2023

(17-03-2023, 11:46)dark7 napisał(a): Rajan coś tam jednak ma nie przesadzaj Smile
Mały sobie ten spread ustawiłeś , tylko 10% zysku przy takim ryzyku - ja przynajmniej liczę na więcej , za 10% by mi się nie chciało ryzykować wolałbym bezpieczniejszy RNK gdzie ostatnio też spokojnie możesz z 10-20%  przytulić.

No fakt, mało, ale bardziej to robię z nudów niż dla zarobku Wink Kupuję raptem kilka tysięcy. RNK jestem zapakowany, w kilku innych też, więc żeby coś robić to właśnie bawię na GRX Smile


RE: GRX - Początkujący - 18-03-2023

GRX w sWIG80 od 20 marca...