Forum Rank Progress
GRX - Wersja do druku

+- Forum Rank Progress (https://rankprogress.prywatneforum.pl)
+-- Dział: Dział otwarty - widoczny dla każdego ( bez logowania) (https://rankprogress.prywatneforum.pl/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Inne ciekawe spółki (https://rankprogress.prywatneforum.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Wątek: GRX (/showthread.php?tid=336)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


RE: GRX - rajan - 24-06-2023

(23-06-2023, 8:41)dark7 napisał(a): To co znów 2 dni odpoczynku i kolejne +10% Smile

Tego Ci życzę Smile

Ja się czaiłem, ale przegapiłem moment jak spadły na ~2,1 i po 2,2 już mi się nie chciało Szczerbol


RE: GRX - cisowianka - 06-07-2023

Korekta jak złoto


RE: GRX - dark7 - 07-07-2023

(06-07-2023, 21:42)cisowianka napisał(a): Korekta jak złoto

Już odkupiłem to co przy 3zł poszło teraz czekam bo znów pod korek pakiet główny i obrotowy Smile


RE: GRX - cisowianka - 10-07-2023

https://stooq.pl/n/?f=1561443&c=1&p=4+22


RE: GRX - walidator - 10-07-2023

Przeczytałem ostatnio książkę “Paydirt” o inwestowaniu w m.in. poszukiwaczy złota – jestem więc już ekspertem Big Grin

Generalnie komunikat GreenX’a zapala mi wszystkie czerwone lampki, które Jeff Clark wyszczególnia w swojej książce.

1. Statystyka mówi, że 1/4000 eksploracji kończy się zbudowaniem kopalni i rozpoczęciem wydobycia złota.
2. Najważniejsi są ludzie – żeby przechylić szalę prawdopodobieństwa na swoją korzyść, trzeba mieć zespół ludzi, którym już wcześniej udało się znaleźć złoto w podobnych warunkach i w wystarczająco dużej ilości, żeby wydobycie było opłacalne
3. Złoże musi być wystarczająco duże, żeby kopalnia była rentowna. Jeżeli jest w pobliżu istniejącej infrastruktury drogowej, to rozpoznane rezerwy złota powinny mieć min. 1 mln uncji. Tu nie ma w ogóle mowy o jakimkolwiek rozpoznanych rezerwach. Nawet nie ma rozpoznanych „resource’ów”
4. Kopalnia powinna znajdować się w pobliżu istniejących dróg, w miarę możliwości górnicy powinni mieszkać na stałe w zasięgu dojazdu samochodem (paręset kilometrów). Powinna już istnieć infrastruktura do rozdrabniania kamienia (ang. mill). Przynajmniej przez pół roku powinna być możliwa praca na otwartej przestrzeni, żeby dawało się zbudować kopalnię. Nie spełnienie każdego z powyższych warunków powoduje ogromne zwiększenie kosztów. Aby wydobycie było opłacane lub w ogóle możliwe to złoże musi być odpowiednio większe i bogatsze. Tu chyba żadne z powyższych nie jest prawdziwe...
5. wspomniane odwierty w przypadku GreenX ~2 g złota na tonę na długości 4m, to jest jakiś żart. Żeby w ogóle zacząć myśleć o wybudowaniu kopalni, potrzebowalibyśmy przynajmniej kilkuset odwiertów, w których przy zawartości złota 2 g/t obserwowalibyśmy je na długości 50m.

Nawet gdyby okazało się, że wydobycie z tego złoża jest opłacalne, to do zbudowania kopalni trzeba liczyć około 10-15 lat… Tyle trwa to w Kanadzie – najbardziej pro-wydobywczej jurysdykcji na świecie. Po drodze trzeba zdobywać kapitał na kolejne rundy odwiertów, co najczęściej w przypadku poszukiwaczy złota odbywa się przez emisję nowych akcji.


RE: GRX - Comtrader - 10-07-2023

(10-07-2023, 12:35)walidator napisał(a): Przeczytałem ostatnio książkę “Paydirt”  o inwestowaniu w m.in. poszukiwaczy złota – jestem więc już ekspertem Big Grin

Generalnie komunikat GreenX’a zapala mi wszystkie czerwone lampki, które Jeff Clark wyszczególnia w swojej książce.

1. Statystyka mówi, że 1/4000 eksploracji kończy się zbudowaniem kopalni i rozpoczęciem wydobycia złota.
2. Najważniejsi są ludzie – żeby przechylić szalę prawdopodobieństwa na swoją korzyść, trzeba mieć zespół ludzi, którym już wcześniej udało się znaleźć złoto w podobnych warunkach i w wystarczająco dużej ilości, żeby wydobycie było opłacalne
3. Złoże musi być wystarczająco duże, żeby kopalnia była rentowna. Jeżeli jest w pobliżu istniejącej infrastruktury drogowej, to rozpoznane rezerwy złota powinny mieć min. 1 mln uncji. Tu nie ma w ogóle mowy o jakimkolwiek rozpoznanych rezerwach. Nawet nie ma rozpoznanych „resource’ów”
4. Kopalnia powinna znajdować się w pobliżu istniejących dróg, w miarę możliwości górnicy powinni mieszkać na stałe w zasięgu dojazdu samochodem (paręset kilometrów). Powinna już istnieć infrastruktura do rozdrabniania kamienia (ang. mill). Przynajmniej przez pół roku powinna być możliwa praca na otwartej przestrzeni, żeby dawało się zbudować kopalnię. Nie spełnienie każdego z powyższych warunków powoduje ogromne zwiększenie kosztów. Aby wydobycie było opłacane lub w ogóle możliwe to złoże musi być odpowiednio większe i bogatsze. Tu chyba żadne z powyższych nie jest prawdziwe...
5. wspomniane odwierty w przypadku GreenX ~2 g złota na tonę na długości 4m, to jest jakiś żart. Żeby w ogóle zacząć myśleć o wybudowaniu kopalni, potrzebowalibyśmy przynajmniej kilkuset odwiertów, w których  przy zawartości złota 2 g/t obserwowalibyśmy je na długości 50m.

Nawet gdyby okazało się, że wydobycie z tego złoża jest opłacalne, to do zbudowania kopalni trzeba liczyć około 10-15 lat… Tyle trwa to w Kanadzie – najbardziej pro-wydobywczej jurysdykcji na świecie. Po drodze trzeba zdobywać kapitał na kolejne rundy odwiertów, co najczęściej w przypadku poszukiwaczy złota odbywa się przez emisję nowych akcji.

Otwarcie i krótko pisząc ten komunikat GRX to kwadratowa bzdura za którą stoją zresztą śmieszne pieniądze... bzdura która z powodu skrajnej nieopłacalności wydobycia nigdy nie będzie zrealizowana. 
Wypisz wymaluj Krezus Karokosika, który grzano pod kopalnię diamentów na Saharze...

Ja z niecierpliwością czekam na moment wyroku w/s arbitrażu - moment, który określi rację bytu tej szemranej spółki.


RE: GRX - MARK - 10-07-2023

(10-07-2023, 12:35)walidator napisał(a): Przeczytałem ostatnio książkę “Paydirt”  o inwestowaniu w m.in. poszukiwaczy złota – jestem więc już ekspertem Big Grin

Generalnie komunikat GreenX’a zapala mi wszystkie czerwone lampki, które Jeff Clark wyszczególnia w swojej książce.

1. Statystyka mówi, że 1/4000 eksploracji kończy się zbudowaniem kopalni i rozpoczęciem wydobycia złota.
2. Najważniejsi są ludzie – żeby przechylić szalę prawdopodobieństwa na swoją korzyść, trzeba mieć zespół ludzi, którym już wcześniej udało się znaleźć złoto w podobnych warunkach i w wystarczająco dużej ilości, żeby wydobycie było opłacalne
3. Złoże musi być wystarczająco duże, żeby kopalnia była rentowna. Jeżeli jest w pobliżu istniejącej infrastruktury drogowej, to rozpoznane rezerwy złota powinny mieć min. 1 mln uncji. Tu nie ma w ogóle mowy o jakimkolwiek rozpoznanych rezerwach. Nawet nie ma rozpoznanych „resource’ów”
4. Kopalnia powinna znajdować się w pobliżu istniejących dróg, w miarę możliwości górnicy powinni mieszkać na stałe w zasięgu dojazdu samochodem (paręset kilometrów). Powinna już istnieć infrastruktura do rozdrabniania kamienia (ang. mill). Przynajmniej przez pół roku powinna być możliwa praca na otwartej przestrzeni, żeby dawało się zbudować kopalnię. Nie spełnienie każdego z powyższych warunków powoduje ogromne zwiększenie kosztów. Aby wydobycie było opłacane lub w ogóle możliwe to złoże musi być odpowiednio większe i bogatsze. Tu chyba żadne z powyższych nie jest prawdziwe...
5. wspomniane odwierty w przypadku GreenX ~2 g złota na tonę na długości 4m, to jest jakiś żart. Żeby w ogóle zacząć myśleć o wybudowaniu kopalni, potrzebowalibyśmy przynajmniej kilkuset odwiertów, w których  przy zawartości złota 2 g/t obserwowalibyśmy je na długości 50m.

Nawet gdyby okazało się, że wydobycie z tego złoża jest opłacalne, to do zbudowania kopalni trzeba liczyć około 10-15 lat… Tyle trwa to w Kanadzie – najbardziej pro-wydobywczej jurysdykcji na świecie. Po drodze trzeba zdobywać kapitał na kolejne rundy odwiertów, co najczęściej w przypadku poszukiwaczy złota odbywa się przez emisję nowych akcji.

Niech kolega się nie gniewa ale pozwoliłem sobie przytoczyć kilka fragmentów tego wpisu na innym forum ... tak by troszkę ostudzić rozpalone miliardami zysku głowy.


RE: GRX - cisowianka - 10-07-2023

Dzięki za słowa ostrzeżenia. Zawsze przyda się kubeł zimnej wody na rozpaloną głowę. Link wstawiłem tylko dla informacji. Wątpię żeby ktoś rozsądny inwestował w GRX z myślą o kopalni złota czy wydobyciu surowców. Większość ma pakiet spekulacyjny i czeka na wynik arbitrażu a, że po drodze można wykręcić mniejsze czy większe kółko. Nie jest to zabronione.


RE: GRX - walidator - 10-07-2023

(10-07-2023, 21:19)MARK napisał(a): Niech kolega się nie gniewa ale pozwoliłem sobie przytoczyć kilka fragmentów tego wpisu na innym forum ... tak by troszkę ostudzić rozpalone miliardami zysku głowy.

Jupi - będę sławny!
Dance


RE: GRX - Comtrader - 11-07-2023

(10-07-2023, 21:31)cisowianka napisał(a): Dzięki za słowa ostrzeżenia. Zawsze przyda się kubeł zimnej wody na rozpaloną głowę. Link wstawiłem tylko dla informacji. Wątpię żeby ktoś rozsądny inwestował w GRX z myślą o kopalni złota czy wydobyciu surowców. Większość ma pakiet spekulacyjny i czeka na wynik arbitrażu a, że po drodze można wykręcić mniejsze czy większe kółko. Nie jest to zabronione.

Taka jest prawda na GRX... kwota którą wypluje w końcu Trybunał Arbitrażowy będzie stanowić o być albo nie być tej spółki. 
Cała reszta inf odnośnie GRX to całkowicie nieistotne drobiazgi.