Forum Rank Progress
GRX - Wersja do druku

+- Forum Rank Progress (https://rankprogress.prywatneforum.pl)
+-- Dział: Dział otwarty - widoczny dla każdego ( bez logowania) (https://rankprogress.prywatneforum.pl/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Inne ciekawe spółki (https://rankprogress.prywatneforum.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Wątek: GRX (/showthread.php?tid=336)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


RE: GRX - cisowianka - 02-01-2023

Gdzieś tam na różnych forach piszą, że spółka chce wydobywać surowce na Grenlandii, gdzie topnieją lodowce. Ile w tym prawdy i czy mają na to szansę (ekolodzy) nie wiem. Ale może to być kolejny argument za wzrostami.


RE: GRX - dark7 - 02-01-2023

(02-01-2023, 14:29)MARK napisał(a): Dziękuję Darek za namiar na spółeczkę. Mam 15k ze średnią 1.72. Dobrze zaczynamy ten rok.

Nie ma za co - po to mamy forum - raz się uda raz nie Smile Oby UDA było częstszą opcją.


RE: GRX - dark7 - 02-01-2023

(02-01-2023, 14:55)cisowianka napisał(a): Gdzieś tam na różnych forach piszą, że spółka chce wydobywać surowce na Grenlandii, gdzie topnieją lodowce. Ile w tym prawdy i czy mają na to szansę (ekolodzy) nie wiem. Ale może to być kolejny argument za wzrostami.

Może , tylko to sprawa na lata jak już - tutaj mieliśmy w miarę pewną sprawę ( o  ile te słowo nie jest zakazane na bananie) była tylko kwestia czasu.
Na tym forum raczej sami cierpliwi jak nie na RNK to w innych spółkach to i wiadomo było że się da zarobić Smile


RE: GRX - MARK - 02-01-2023

Dzisiejszy wzrost zawdzięczamy TV PiS. Reportaż na TVP info o obronie złóż węgla. Oczywiście PO chciało sprzedać, PiS nie pozwolił, a złoża są więcej warte niż przegrana sprawa w sądzie arbitrażowym.


RE: GRX - dark7 - 02-01-2023

(02-01-2023, 15:04)MARK napisał(a): Dzisiejszy wzrost zawdzięczamy TV PiS. Reportaż na TVP info o obronie złóż węgla. Oczywiście PO chciało sprzedać, PiS nie pozwolił,  a złoża są więcej warte niż przegrana sprawa w sądzie arbitrażowym.

Pierdu , pierdu w łapę gość nie dostał tyle co chciał i dlatego to zablokowali. 
Tak obłudnej ekipy przy sterach to jeszcze ten naród nie widział.


RE: GRX - dark7 - 02-01-2023

Dokupiłem jeszcze 20k po 2,435 Smile Zobaczymy czy to dobry ruch Smile


RE: GRX - dark7 - 02-01-2023

https://www.parkiet.com/surowce-i-paliwa/art37709731-spor-o-kopalnie-rozgrzewa-akcje-greenx-metals

Zaraz się zacznie pisanie ... Smile


RE: GRX - rajan - 02-01-2023

(02-01-2023, 15:56)dark7 napisał(a): Dokupiłem jeszcze 20k po 2,435 Smile Zobaczymy czy to dobry ruch Smile

Pisz szybko kiedy sprzedawać Wink


RE: GRX - dark7 - 03-01-2023

(02-01-2023, 21:33)rajan napisał(a):
(02-01-2023, 15:56)dark7 napisał(a): Dokupiłem jeszcze 20k po 2,435 Smile Zobaczymy czy to dobry ruch Smile

Pisz szybko kiedy sprzedawać Wink

Żebym to ja wiedział , na czuja będzie i po kawałku żeby żal był mniejszy Smile


RE: GRX - Comtrader - 23-01-2023

Moim zdaniem na GRX musicie bardzo uważać.
Moment orzeczenia postrzegany jest powszechnie jako początek schodów do nieba, ale może być... zupełnie odwrotnie.
Trybunał arbitrażowy w/g mnie pełnego roszczenia GRX nie uzna.
Ok. 4 mld zł to tylko kwota roszczenia - nic więcej!
Kwota nadmuchana niebotycznie przez jedną ze stron sporu.
Nośna kwota.... i porażająca wielkością... bo taka ma właśnie być!

Jakieś odszkodowanie owszem TA orzec może (głównie z powodu nieudaczności pisowkich urzędników!), ale sądzę, że jego wysokość będzie dla akcjonariuszy rozczarowaniem. 
Poza tym pamiętajmy, że orzeczenie to jeszcze nie kasa, a kasy w GRX i tak musi wsiąknąć bardzo dużo, bo zobowiązań tam nie brakuje, spółka nic nie robiła, nic nie robi i robić nie zamierza, bo nie do roboty i wydobywania czegokolwiek została powołana! 
Altman Z"score = (- 7,51), co daje spółce rating wiarygodności kredytowej D... D jak wiecie co !!! Niższej oceny już nie ma! 
Historia pokazuje, że tylko w naprawdę sporadycznych przypadkach spółki potrafią wyjść z takiej zapaści - odsetek takich przypadków nie przekracza jednak 5%.
A przypadek uznania bezzasadności roszczenia... oznacza oczywiście upadek GreenX.

JPMorgan (jakkolwiek nazywany!) to światowej klasy naciągacze i oszuści finansowi, którym jak dotąd wszystko uchodzi na sucho - nawet z piramidy Madoffa wyszli suchą stopą. 

Moim zdaniem GRX powieli "karierę" Petrolinvestu.

Oczywiście... żadną wyrocznią nie jestem, ale... do Waszej wiedzy - naprawdę rzadko mylę się w ocenie takich sytuacji.
Inwestując, czy też spekulując akcjami GRX bądźcie po prostu bardzo, ale to bardzo ostrożni !!!

com