Forum Rank Progress
GRX - Wersja do druku

+- Forum Rank Progress (https://rankprogress.prywatneforum.pl)
+-- Dział: Dział otwarty - widoczny dla każdego ( bez logowania) (https://rankprogress.prywatneforum.pl/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Inne ciekawe spółki (https://rankprogress.prywatneforum.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Wątek: GRX (/showthread.php?tid=336)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


RE: GRX - rajan - 24-01-2023

Comtrader, dziękuję! Dziękuję za rzeczowe ujęcie sprawy, a ponieważ Twoja wiedza i doświadczenie jest przynajmniej 10 razy większe niż moje, to będę się powoli żegnał z GRX. Lepszy wróbel w garści... Wink


RE: GRX - dark7 - 24-01-2023

(24-01-2023, 13:34)rajan napisał(a): Comtrader, dziękuję! Dziękuję za rzeczowe ujęcie sprawy, a ponieważ Twoja wiedza i doświadczenie jest przynajmniej 10 razy większe niż moje, to będę się powoli żegnał z GRX. Lepszy wróbel w garści... Wink

Ja tam wolę orła Smile Wróbla miałeś przy 2,80 teraz to ja się czaję żeby trochę dokupić ale zjechać dziady nie chcą  Big Grin Big Grin Big Grin
No i chyba Rajan nie wchodziłeś w GRX  mając przekonanie o tym że to spółka na wieki jak RNK - tutaj jest dużo kapitału spekulacyjnego więc
można łatwo stracić ale też bardzo dużo i w miarę szybko zarobić Smile


RE: GRX - dark7 - 24-01-2023

Tak swoją drogą to ciekawe że obie spółki prawie w tym samym czasie z niełaski weszły na swoje lokalne szczyty praktycznie w tej samej cenie 2,80 i jak na razie okazuje się że obie można było gonić i ewentualnie teraz zbierać Smile    


RE: GRX - Comtrader - 24-01-2023

(24-01-2023, 13:34)rajan napisał(a): Comtrader, dziękuję! Dziękuję za rzeczowe ujęcie sprawy, a ponieważ Twoja wiedza i doświadczenie jest przynajmniej 10 razy większe niż moje, to będę się powoli żegnał z GRX. Lepszy wróbel w garści... Wink

Dziękuję za miłe słowa, ale nie przesadzaj. 
Moja wiedza i doświadczenie są niewystarczające, bym mógł wypowiadać się jednoznacznie, a już tym bardziej by ktoś inny na tej podstawie podejmował decyzje skutkujące dla jego portfela. 
Zwracam po prostu uwagę na pewne aspekty, które są pomijane w dyskusji i które analizując temat warto po swojemu przemyśleć.

Na GreenX jest 4 mld roszczenie, którego przyznanie spółce w dochodzonej przez nią wysokości w proch obróci większość widzianych przeze mnie zagrożeń. 
Ale przy tym podkreślić warto, że to tylko roszczenie, które oparte jest na wyliczeniu jednej ze stron sporu i jak zwykle w takich przypadkach zapewne nadmuchane. No i pamiętać należy, że GreenX w/g pokracznego i niezatwierdzonego raportu ma prawie 78 mln AUD skumulowanych strat (co prawie odpowiada wielkością kapitałowi własnemu!), więc część hipotetycznej kasy w spółkę wsiąknie. Od kwoty odszkodowania należy też odliczyć wynagrodzenie obsługi prawnej - niemałe w tych warunkach.

Pozdrawiam


RE: GRX - dark7 - 24-01-2023

Pamiętam dyskusję na team aktualnego KOV na stockwatch też niejaki Krewa nie potrafił dobrze zrozumieć biznesu firm które poszukują złóż - awantura była co każdą jego analizę a na tamtym forum był nawet jakiś dyrektor z KOV ( kilka lat minęło to nie pamiętam nazwiska) a ten biznes liczy się zupełnie inaczej niż produkcję czy nawet deweloperkę.
Tutaj pewnie też rządzą się podobne schematy bo jak coś ciekawego znajdą to mają z tego niezły bonus jak nie to tylko koszty. Kopalnie na które nie dostali zezwolenia podobno
mają bardzo dobrej jakości złoża lepsze niż te na śląsku i pewnie stąd ta kwota - nie mnie oceniać czy zasadna. Ja zresztą jak już pisałem nie zamierzam się z GRX żenić bo ten
etap inwestowania chyba mam już za sobą. Mamy teraz tak niestabilne czasy że nie jest to na moje nerwy.


RE: GRX - rajan - 24-01-2023

(24-01-2023, 16:39)dark7 napisał(a):
(24-01-2023, 13:34)rajan napisał(a): Comtrader, dziękuję! Dziękuję za rzeczowe ujęcie sprawy, a ponieważ Twoja wiedza i doświadczenie jest przynajmniej 10 razy większe niż moje, to będę się powoli żegnał z GRX. Lepszy wróbel w garści... Wink

Ja tam wolę orła Smile Wróbla miałeś przy 2,80 teraz to ja się czaję żeby trochę dokupić ale zjechać dziady nie chcą  Big Grin Big Grin Big Grin
No i chyba Rajan nie wchodziłeś w GRX  mając przekonanie o tym że to spółka na wieki jak RNK - tutaj jest dużo kapitału spekulacyjnego więc
można łatwo stracić ale też bardzo dużo i w miarę szybko zarobić Smile

2,80 było chwilę. Mógłbym wyjść przy ok. 2,5-2,6 - to tak realnie, jakbym zareagował na sytuację. Nie zrobiłem tego i biłem się z myślami co dalej. Trwanie w obecnej sytuacji na razie powoduje dalszy spadek notowań i myślę, że kolejne tygodnie (jeżeli tyle to potrwa) wróci nas do poziomu <2 zł. Tak więc, reagując na "chłodny umysł" Coma pozbyłem się ponad połowy posiadania nadal dobrze na tym wychodząc Wink No i cały czas jestem "w grze".
Mniej więcej wiedziałem na co się decyduję wchodząc w GRX, choć bardziej mniej jak więcej Wink Może jeszcze tu się pobawię jak kurs zjedzie - spróbuje coś szybko kupić i sprzedać Smile


RE: GRX - Comtrader - 24-01-2023

(24-01-2023, 17:04)dark7 napisał(a): Tak swoją drogą to ciekawe że obie spółki prawie w tym samym czasie z niełaski weszły na swoje lokalne szczyty praktycznie w tej samej cenie 2,80 i jak na razie okazuje się że obie można było gonić i ewentualnie teraz zbierać Smile

Obie spółki łączy też spółdzielnia ObserwatoRa... 
Co prawda jej wpływ na notowania GRX nie jest chyba zbyt wielki - dlatego robi mnóstwo hałasu na bankierowym forum GRX, ale na RNK okresowo może zdominować ruchy kursu, bo tu obroty na korektach lecą na pysk (spadają nawet kilkunastokrotnie w stosunku do sesji wzrostowych).


RE: GRX - rajan - 24-01-2023

(24-01-2023, 19:30)Comtrader napisał(a):
(24-01-2023, 13:34)rajan napisał(a): Comtrader, dziękuję! Dziękuję za rzeczowe ujęcie sprawy, a ponieważ Twoja wiedza i doświadczenie jest przynajmniej 10 razy większe niż moje, to będę się powoli żegnał z GRX. Lepszy wróbel w garści... Wink

Dziękuję za miłe słowa, ale nie przesadzaj. 
Moja wiedza i doświadczenie są niewystarczające, bym mógł wypowiadać się jednoznacznie, a już tym bardziej by ktoś inny na tej podstawie podejmował decyzje skutkujące dla jego portfela. 
Zwracam po prostu uwagę na pewne aspekty, które są pomijane w dyskusji i które analizując temat warto po swojemu przemyśleć.

Doskonale rozumiem, że nikt z nas nie jest alfą i omegą, a nawet jakby był to i tak na GPW odbywają się takie klocki, że wiedza często nie ma znaczenia (bardziej doświadczenie).

No cóż, podjąłem decyzję skutkującą dla portfela. Nie możesz też mówić, że Twoje słowa nie mają znaczenia. Po to jest to forum jak i każde inne. Piszesz (walczysz też na bankierze), by jednak ktoś podjął jakąś decyzję. Oczywiście, cokolwiek nie napiszesz, to każdy z nas podejmuje tą decyzję samodzielnie i jest odpowiedzialny za jej dalsze losy Smile


RE: GRX - dark7 - 24-01-2023

Rajan od zawsze giełdą rządzi strach i chciwość więc nie ma co żałować przegapionych okazji Smile Będą kolejne ważne żeby nie tracić i się nie biczować. Sprzedałem całe JSW bo mnie straszyli a dzisiaj było +7% i opcja że poleci na 72 albo i 80zł - też nie mam zamiaru z tego powodu płakać wybrałem inną opcję. GRX też popuściłem i to bez namowy Tomka ale tylko dlatego że liczyłem na spadek po informacji o nowych akcjach które weszły dzisiaj do obrotu i na razie dupa blada - chociaż nadziei nie tracę. W razie czego dalej trzymam 70% tego co miałem bo jak już pisałem papier dziwnie mocny jak dla mnie więc czekam do wyroku z resztą a jak zleci do 2-2,10 to odkupię to co sprzedałem i tyle.
RNK ładnie poszedł do góry pomimo takiej nagonki ale jakoś mam uraz do wchodzenia do tej samej rzeki - choć też tego nie wykluczam jakby jakaś większa korekta się zrobiła jak nie trudno -trzymam kciuki za obecnych akcjonariuszy bo wiem że wiele wycierpieli i należy im się bardziej niż Szydło premia.


RE: GRX - dark7 - 24-01-2023

(24-01-2023, 21:10)rajan napisał(a):
(24-01-2023, 16:39)dark7 napisał(a):
(24-01-2023, 13:34)rajan napisał(a): Comtrader, dziękuję! Dziękuję za rzeczowe ujęcie sprawy, a ponieważ Twoja wiedza i doświadczenie jest przynajmniej 10 razy większe niż moje, to będę się powoli żegnał z GRX. Lepszy wróbel w garści... Wink

Ja tam wolę orła Smile Wróbla miałeś przy 2,80 teraz to ja się czaję żeby trochę dokupić ale zjechać dziady nie chcą  Big Grin Big Grin Big Grin
No i chyba Rajan nie wchodziłeś w GRX  mając przekonanie o tym że to spółka na wieki jak RNK - tutaj jest dużo kapitału spekulacyjnego więc
można łatwo stracić ale też bardzo dużo i w miarę szybko zarobić Smile

2,80 było chwilę. Mógłbym wyjść przy ok. 2,5-2,6 - to tak realnie, jakbym zareagował na sytuację. Nie zrobiłem tego i biłem się z myślami co dalej. Trwanie w obecnej sytuacji na razie powoduje dalszy spadek notowań i myślę, że kolejne tygodnie (jeżeli tyle to potrwa) wróci nas do poziomu <2 zł. Tak więc, reagując na "chłodny umysł" Coma pozbyłem się ponad połowy posiadania nadal dobrze na tym wychodząc Wink No i cały czas jestem "w grze".
Mniej więcej wiedziałem na co się decyduję wchodząc w GRX, choć bardziej mniej jak więcej Wink Może jeszcze tu się pobawię jak kurs zjedzie - spróbuje coś szybko kupić i sprzedać Smile
Może tak być Tomku nie przeczę ale jakoś go i jego awanturników nie śledzę - oboje wiemy że RNK nie powinien spaść tak nisko jak spadł bo jego sytuacja nie była jakoś specjalnie zagrożona a teraz to już generalnie luz blues i prezes może odcinać kupony. Dla RNK taki Obserwator moze być większą zakałą niż dla GRX bo mają jakiś tam kapitał i wychodząc na pewno większe zamieszanie zrobią na mało płynnej spółce a przy okazji dorobi sobie kolejnych fanów bo przecież może coś przewidywać na spółce której kurs w jakiś sposób łatwiej mu sterować. To jest czasami jak z rekomendacjami przez różnej maści analityków - przy odpowiedniej ilości wiernych baranków te reko mogą się same spełniać Smile Weź Zaorskiego tez ma swoich fanów którzy go naśladują wystarczy że tych niedoszłych milionerów będzie odpowiednia ilość i działa to jak piramida Smile