Forum Rank Progress
GRX - Wersja do druku

+- Forum Rank Progress (https://rankprogress.prywatneforum.pl)
+-- Dział: Dział otwarty - widoczny dla każdego ( bez logowania) (https://rankprogress.prywatneforum.pl/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Inne ciekawe spółki (https://rankprogress.prywatneforum.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Wątek: GRX (/showthread.php?tid=336)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


RE: GRX - dark7 - 26-01-2023

Dlatego ja czekam do wyroku i wtedy zobacze co dalej Smile
Na razie pierwsze akcje wracają do mnie po 2,11 czekam jeszcze na 2,06 i 2,01 Smile Trochę gotówki zostawię jakby chcieli zrobić jakiś większy przysiad.


RE: GRX - dark7 - 26-01-2023

(25-01-2023, 10:03)rajan napisał(a):
(25-01-2023, 9:09)dark7 napisał(a): Na razie to RNK z GRX walczą która niżej upadnie Smile Jak wcześniej walczyły która zajdzie wyżej - korelacja aż zastanawia - ciężko się przesiąść jakby ktoś chciał łapać na jednej górkę a na drugiej dołek Smile

Na Ranku udało mi się zrobić małe kółeczko Wink Tylko jak zwykle za wcześnie odkupiłem.

Ale mam dla Ciebie bardzo dobre wiadomości - jak ja coś sprzedam, to to zaraz idzie ostro do góry Big Grin (taki ze mnie wybitny trejder) Także trzymaj się mocno na GRX, bo jak się jeszcze trochę pozbędę, to może ostro szarpnąć Shy
No nieźle to faktycznie działa  Big Grin Big Grin Big Grin


RE: GRX - rajan - 26-01-2023

(26-01-2023, 16:27)dark7 napisał(a):
(25-01-2023, 10:03)rajan napisał(a):
(25-01-2023, 9:09)dark7 napisał(a): Na razie to RNK z GRX walczą która niżej upadnie Smile Jak wcześniej walczyły która zajdzie wyżej - korelacja aż zastanawia - ciężko się przesiąść jakby ktoś chciał łapać na jednej górkę a na drugiej dołek Smile

Na Ranku udało mi się zrobić małe kółeczko Wink Tylko jak zwykle za wcześnie odkupiłem.

Ale mam dla Ciebie bardzo dobre wiadomości - jak ja coś sprzedam, to to zaraz idzie ostro do góry Big Grin (taki ze mnie wybitny trejder) Także trzymaj się mocno na GRX, bo jak się jeszcze trochę pozbędę, to może ostro szarpnąć Shy
No nieźle to faktycznie działa  Big Grin Big Grin Big Grin

A nie mówiłem Big Grin

Jakby co, to dziś też trochę JSW upłynniłem, także ten tego... Wink


RE: GRX - dark7 - 26-01-2023

No JSW też podobno idzie na 72-80 zł więc widzę że same super ruchy z Twojej strony Smile Za bardzo Ci się ten wróbel spodobał Smile


RE: GRX - rajan - 26-01-2023

Niestety nie da się tak, żeby wszyscy zarobili - kupujesz akcje, bo ktoś sprzedaje Smile

Jak zacznę sypać RNK, to od razu pójdzie na 4 zł Big Grin


RE: GRX - dark7 - 26-01-2023

(26-01-2023, 17:14)rajan napisał(a): Niestety nie da się tak, żeby wszyscy zarobili - kupujesz akcje, bo ktoś sprzedaje Smile

Jak zacznę sypać RNK, to od razu pójdzie na 4 zł Big Grin

No to teraz zaczną wszyscy trzymać kciuki żebyś zaczął jak najszybciej Smile


RE: GRX - Comtrader - 31-01-2023

Re: Fajnie się czyta takie dane finansowe.

Dnia 2023-01-31 o godz. 17:21 ~Analityk_rysiek napisał(a):
> Zysk ze sprzedaży: spadek o 99.92% r/r
> > Zysk operacyjny (EBIT): spadek o 390.31% r/r
> > EBITDA: spadek o 350.09% r/r
> > Zysk przed opodatkowaniem: spadek o 390.31% r/r
> > Zysk netto: spadek o 390.31% r/r


Co tu czytać?
To wydmucha... w przypadku fiaska arbitrażu - zupełnie bezwartościowa.
GRX wydmuchą też będzie nadal jeśli orzeczona kwota będzie kilka razy mniejsza od roszczenia!

GRX to taki finansowy wytwór "morganów" do inżynieryjnego trzepania ludzi z oszczędności z jakąś tam zbudowaną szansą na wytrzepanie "przy okazji" Państwa Polskiego.
Tylko ten arbitraż trzyma kurs wysoko i wabi wszelkie spółdzielnie.

Roszczenie jest na 4 mld złotych i poza nim ta spółka nie ma innych wartości
 - darujcie mi tylko tą Grenlandię proszę, bo to jakieś żarty.

GRX ma do "zasypania" ćwierć mld zł strat z lat poprzednich...
GRX ma do oddania "kroplówkę" jaką było zewnętrzne finansowanie sporu... plus wynagrodzenie spółki to organizującej.
Co z tego, że na zasadzie success fee ???
Środki i zapłata będą należne przy... jakiejkolwiek orzeczonej kwocie !!!

Cyt.:
W dniu 30 czerwca[b] 2020 r.[/b] Spółka zawarła z LCM Funding UK Limited, spółką zależną od Litigation Capital Management Limited (LCM), Umowę o finansnowanie postępowania (ang. Litigation Funding Agreement, LFA) na kwotę 12,3 mln USD (obecnie o wartości 18,0 mln AUD w związku z umocnieniem się dolara australijskiego w stosunku do dolara amerykańskiego) w celu dochodzenia roszczeń odszkodowawczych w związku ze sporem inwestycyjnym pomiędzy Prairie a Rządem Rzeczypospolitej Polskiej, który powstał w wyniku podjęcia przez Polskę określonych środków z naruszeniem postanowień Traktatu Karty Energetycznej oraz Dwustronnej Umowy Inwestycyjnej (BIT) pomiędzy Australią a Polską. LCM zapewni do 12,3 mln USD (~18,0 mln AUD), denominowanych w USD, w formie finansowania z ograniczonym regresem, które będzie podlegało zwrotowi do LCM w przypadku uznania roszczenia lub rozstrzygnięcia Sporu, skutkującego odzyskaniem jakichkolwiek środków pieniężnych. (!!!)
Jeżeli nie dojdzie do zawarcia ugody lub przyznania odszkodowania, wówczas LCM nie jest uprawniona do otrzymania spłaty finansowania. W zamian za udzielenie finansowania, LCM będzie uprawniona do otrzymania zwrotu wszelkich pobranych środków powiększonych o kwotę równą od dwu- do pięciokrotności sumy wszelkich środków pobranych z finansowania w ciągu pierwszych pięciu lat, w zależności od okresu, w którym środki pozostały pobrane, a następnie oprocentowania w wysokości 30% po piątym roku, aż do otrzymania płatności z tytułu odszkodowania.

Który rok mamy kochani?
4-ty rok od podpisania umowy - tak więc GreenX już wisi LCM 18 mln AUD x 4 = 72 mln AUD co daje... ponad 220 mln zł !!!
Wisi jeśli w postępowaniu na rzecz GRX orzeczone zostanie COKOLWIEK np.... 100 mln zł !!!

Kapitalizacja pustej (póki co) spółki nabita już do... 0,5 mld zł.

To podsumujmy...
straty z lat poprzednich (bo tylko takie były!) - 250 mln zł
zwrot finansowania sporu wraz z wynagrodzeniem - 220 mln zł
obecny wzrost kursu zjadł już - 500 mln zł

Jakby nie spojrzeć, to już mamy 1 mld zł "potrzeb" i jeśli Trybunał Arbitrażowy przyzna GRX nie (nagłośnione potwornie) 4 mld zł a np. 1/4 tej kwoty, czyli 1 mld zł to... rozejdzie się to po "znajomych" z LCM i po kościach samej spółki!
A co jeśli przyzna mniej?

Tak więc pisząc otwarcie:
- 1 mld zł odszkodowania to pi razy oko const. przy kursie ok. 2,50 zł
 - realnie nie dające powodu do wzrostu kursu z tego poziomu, a raczej legitymizujące tylko obecną jego wysokość.
- Wszystko co poniżej 1 mln zł to pyrrusowe zwycięstwo - od skali tego "poniżej" zależy wpływ na kurs (mniej niż 0,5 mld zł to już "zwycięska" klęska).

- I dopiero wszystko co powyżej 1 mld zł to jakiś tam rzeczywisty napęd do wyższej wyceny tej spółki.

com

P.s.:
Ot taka moja szybka kalkulacja, byście mieli moje przemyślenia w razie pojawienia się orzeczenia i kwoty.
Bo co do istoty tego czy warto mieć akcje GRX to nic a nic nie wnosi - nadal jest to kwestia wiary.


RE: GRX - dark7 - 01-02-2023

Tu właśnie o tą istotę chodzi Smile
Nie nakręcaj się Tomku na GRX bo to nic nie da i tak nie kupisz przecież Smile Ci co mają pod wpływem tych danych i tak nie sprzedadzą zwłaszcza na bankierze który tak kochasz masz taką łatkę że co byś nie napisał to "przeciwnicy" wyrzucą to do kosza. Tam się robi coś takiego jak w polityce - nie ważne czy facet mądry czy głupi ważne po której stronie stoi a jak nie po naszej to NA NIEGO.


RE: GRX - walidator - 01-02-2023

(31-01-2023, 23:51)Comtrader napisał(a): Re: Fajnie się czyta takie dane finansowe.


To podsumujmy...
straty z lat poprzednich (bo tylko takie były!) - 250 mln zł

Czy powinniśmy liczyć te straty? Jeżeli dobrze rozumiem to już jest przeszłość. Spółka przepaliła kapitał i nie ma już nic, ale jak dostanie odszkodowanie, to te 250 mln nie zje niczego z tego odszkodowania. Czy się mylę?


RE: GRX - dark7 - 01-02-2023

To nie jest spółka produkcyjna po prostu , inna branża więc nie ma się co podniecać . Jak coś znajdą to jest super, jak dostaną odszkodowanie bardzo super - nie ma co drążyć za bardzo. Nic nie będzie spółka wróci na 60-80gr jak była wcześniej i tyle. Do każdej gałęzi podchodzi się zupełnie inaczej.