Forum Rank Progress
Psy szczekają karawana idzie dalej... :) - Wersja do druku

+- Forum Rank Progress (https://rankprogress.prywatneforum.pl)
+-- Dział: Dział otwarty - widoczny dla każdego ( bez logowania) (https://rankprogress.prywatneforum.pl/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Rank Progress (https://rankprogress.prywatneforum.pl/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Wątek: Psy szczekają karawana idzie dalej... :) (/showthread.php?tid=52)

Strony: 1 2


Psy szczekają karawana idzie dalej... :) - Początkujący - 10-11-2018

Witam wszystkich to mój pierwszy wpis na tym forum więc witam serdecznie. Co do Rank Progress każdy widzi jak jest więc czekamy... Żyć trzeba na szczęście dalej no i okazji szukać też należy. Moje pytanie więc brzmi co sądzicie o spółce Open Finance??? Wskaźniki ok, plan rozwoju ok, wyniki poprawiają plus sporo kapitału własnego. Chyba najtańsza spółka Leszka Czarneckiego. Pozdrawiam.


RE: Psy szczekają karawana idzie dalej... :) - Pawel - 10-11-2018

Nie lubię spółek o złej renomie. Open wciskał ludziom kit i z moralnego powodu mówię nie. To moje zdanieSmile patrząc na Rank i inwestując w niego, nie spodziewałem się że aż tak trudno odzyskać zaufanie rynku. Teraz czekam do spłaty bosia jak nic nie ruszy to przez wakacje 2019 zamykam rozdział pod tytułem rnk.


RE: Psy szczekają karawana idzie dalej... :) - Początkujący - 10-11-2018

Dzięki za opinię, co do RNK to do wakacji 2019 myślę że coś się wydarzy na 99% Smile


RE: Psy szczekają karawana idzie dalej... :) - max - 10-11-2018

nie wiem Paweł czy z tymi wakacjami to dobre założenie...przecież pod koniec roku I etap Popowic będzie oddany a zapewne i w sporej części sprzedany....RNK powinien otrzymać z tego swoją część zysk...no i na pewno wyjaśni się sprawa II etapu i kasy za pozostałe 8ha ziemi...dlatego lepiej wykazać cierpliwość aż kurs eksploduje i da sowitą nagrodę a nie wyskoczyć z akcji przed finiszem i później przez wiele lat żałować takiej decyzji... obecna sytuacja na pewno zniechęca do myślenia o długiej perspektywie ale wierzę, że w końcu przyjdzie czas na zmianę trendu , nagłą i mocną....


RE: Psy szczekają karawana idzie dalej... :) - Pawel - 10-11-2018

No właśnie 15 maja 2019 drugi etap a 10 czerwca 2019 bos. Sprzedaż 1 etapu już można obserwowaćWink


RE: Psy szczekają karawana idzie dalej... :) - gracz - 11-11-2018

Z pijarowskiego powodu wlasnie wtedy powinny byc maxima notowan, jesli kurs spolki nie jest celowo dolowany a przez kogo,przez samego prezesa i zaprzyjaznione podmioty,ja mysle ze on dazy do przejecia spolki jest okazja taniosc.Życze cierpliwosci, czasem wielu wykonczy


RE: Psy szczekają karawana idzie dalej... :) - Comtrader - 11-11-2018

(10-11-2018, 21:02)Początkujący napisał(a): Dzięki za opinię, co do RNK to do wakacji 2019 myślę że coś się wydarzy na 99% Smile

A że powinna zadziałać "wyprzedzająca ręka rynku" to należy chyba już zachowywać wzmożoną czujność...  Rolleyes

Tym bardziej, że:
1) I etap Portu już w sprzedaży, 
2) w temacie Kielc cisza, która wcale nie musi oznaczać, że nic się nie dzieje - miejscowy PZP wszak jest i nikomu nie zależy na dalszym pacie,
3) Olsztyn tak sobie leży, cicho jak makiem zasiał, ale... prawomocny PZP też przecież już ma,
4) Włocławek to temat najbliższych już dni, Jan milczy pomrocznie, ale wygląda na to, że chce tam zadziałać,
5) a dodatkowo jakaś sprzedaż aktywa to w sumie... wisi nad nami jak zawsze.  Tongue


RE: Psy szczekają karawana idzie dalej... :) - Comtrader - 11-11-2018

(11-11-2018, 11:28)gracz napisał(a): Z pijarowskiego powodu wlasnie wtedy powinny byc  maxima notowan, jesli kurs spolki nie jest celowo dolowany a przez kogo,przez samego prezesa i zaprzyjaznione podmioty,ja mysle ze on dazy do przejecia spolki jest okazja taniosc.Życze cierpliwosci, czasem wielu wykonczy

Już wykończył praktycznie wszystkich instytucjonalnych - od CFI, które miało przecież 10% i wcale na górkach nie oddawało (mam wrażenie, że ostatnie 5% to w ustawce trochę dzięki podstępowi i obietnicy udziału w Popowicach oddali), poprzez Pioneer Pekao które prawdopodobnie ostatnio się wysypało w związku z likwidacją i przejęciem przez PZU i być może to oni odpowiadają za ostatnią zwałę na kursie!

Prawdopodobnie mógł zostać tylko Quercus, który swoje kłopoty po GetBacku też przecież ma... a może wychodził już przymuszony umorzeniami i decyzją Buczka o wzięciu "na klatę" obligacji GetBacku należących do klientów?


RE: Psy szczekają karawana idzie dalej... :) - dark7 - 31-03-2019

https://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,na-popowicach-rosnie-nowe-osiedle-ruszyla-budowa-drugiego-bloku-zdjecia-wizualizacje,wia5-3273-47899.html?fbclid=IwAR1XrAu874xO2EGrIaeh8IJW_8eroisEzcwthCsHTaLgLPdzwI6AaZP_Q3A


RE: Psy szczekają karawana idzie dalej... :) - Comtrader - 31-03-2019

(31-03-2019, 23:38)dark7 napisał(a): https://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,na-popowicach-rosnie-nowe-osiedle-ruszyla-budowa-drugiego-bloku-zdjecia-wizualizacje,wia5-3273-47899.html?fbclid=IwAR1XrAu874xO2EGrIaeh8IJW_8eroisEzcwthCsHTaLgLPdzwI6AaZP_Q3A

Port Popowice, duża inwestycja mieszkaniowa firm Vantage Development i Rank Progress, wchodzi w kolejny etap. Właśnie wmurowano kamień węgielny pod drugi budynek. Docelowo, na przestrzeni dekady, ma ich powstać nawet kilkadziesiąt.

Port Popowice powstaje między ulicami Popowicką, Wejherowską, Halą Orbita, parkiem Popowickim i Odrą. Jego charakterystyczną cechą będzie zrewitalizowany, dostępny dla mieszkańców port miejski. Autorem projektu Portu Popowice jest wrocławska pracownia Majewski Architektura.

Nowe osiedle na Popowicach zajmie powierzchnię aż 14 hektarów. W 6-8 etapach, w ciągu 10 lat, ma tam powstać około dwóch tysięcy mieszkań, parterowe lokale usługowe i gastronomiczne oraz biura w dwóch biurowcach, planowanych na działce położonej najbliżej mostu Milenijnego. Zamieszka tam w sumie około sześciu tysięcy osób.
Centralnym punktem osiedla będzie wyremontowany port miejski z 1901 roku o charakterze mariny, gdzie mieszkańcy będą mogli odpoczywać i uprawiać sporty wodne. Wokół niego powstaną niższe (3-4-piętrowe) budynki mieszkaniowe z parterami przeznaczonymi na sklepy, restauracje, kawiarnie i usługi. Większość bloków Porty Popowice będzie miała ok. 7 kondygnacji. Nieco wyższe, bo nawet 10-piętrowe, będą budynki, które zostaną wzniesione jako pierwsze od strony ulicy Popowickiej. Mają stanowić barierę przeh hałasem. Najwyższy budynek, sięgający kilkunastu pięter, zostanie zbudowany nad mariną, w centrum kompleksu mieszkaniowego.
Pierwszy budynek jest już widoczny od strony ulicy Popowickiej. Drugi powstanie tuż za nim. Inwestor zapowiada, że nie będzie grodził nowego osiedla, tak, aby z nowego, atrakcyjnego dostępu do Odry mogli w przyszłości korzystać także mieszkańcy "starych" Popowic.
 

Warto wiedzieć, że obecnie spółka celowa posiada tylko 5,8 ha gruntów z tych 14 ha !
A drugie co warto wiedzieć, to że obecny teren inwestycji należący do Port Popowice Sp. z o.o., nie ma póki co dostępu ani do basenu portowego ani do Odry!
Właścicielem pozostałych 8,2 ha Popowic oraz gruntu nad basenem i rzeką póki co pozostaje... RankProgress!

comtrader